عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر Bing

موتور جستجوی Bing بعد از گوگل در رتبه دوم ایستاده و انتظار میرود در سال های پیش رو سهم بیشتری از کاربران اینترنتی را به خود جلب کند. از زمانیکه شرکت مایکروسافت موتور جستجوی خود را با نام Bing معرفی کرد توجه بسیاری از وبمسترها و فعالان زمینه سئو و بهینه سازی را به خود جلب کرده است. 
همچنین بعد از مدت ها اولین بار است که یک رقیب نسبتا قدرتمند برای گوگل پیدا شده که میتوان تا حدی به آن امیدوار بود. با اینکه گوگل نقش و اهمیت بالایی در اینترنت و تبلیغات دارد شاید وجود یک رقیب جدی بتواند موجب سرویس دهی بهتر و تلاش بیشتر برای حفظ کاربران شود. در تقابل میان موتورهای جستجوی بینگ و گوگل کاربران اینترنتی برنده خواهند بود.
موتور جستجوی Bing در ماه آوریل ۲۰۱۲، ۱۵٫۴ درصد از بازار را در دست داشت که هم اکنون به ۱۶٫۹ درصد افزایش یافته است و همچنان روند صعودی خود را داراست.

عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر Bing و گوگل


موتور جستجوی بینگ چقدر متفاوت است؟
در نگاه اول عکس پس زمینه در صفحه اصلی جستجوی Bing توجه کاربران را به خود جلب میکند. این تصاویر که بسیار سبک بوده و با سلیقه انتخاب میشوند، نقش بالایی در جذب کاربران به این موتور جستجو داشته اند. بعد از وارد کردن کلمه کلیدی و جستجو شما با صفحه ای ساده روبرو میشوید که نتایج آن برخلاف سایر رقبای گوگل کاربردی، مرتبط و مفید هستند، همین امر موجب شده تا بینگ را بعنوان رقیبی جدی برای موتور جستجوی گوگل بشناسیم. با اینکه نتایج موتور جستجوی Bing مناسب و مرتبط با جستجوی کاربران است ولی رتبه بندی در آن تفاوت بسیار زیادی با آنچه در گوگل مشاهده میکنیم دارد، همین امر موجب جلب نظر متخصصین سئو برای فعالیت بر روی این بازار جدید میشود.
 تقریبا میتوان گفت که تفاوتی نمیکند که شما جستجوی خود را در Bing انجام دهید یا گوگل، به هر حال به نتیجه مورد نظر خود خواهید رسید. برای مثال اگر عبارت “ بازار آی تی ایران ” را در هر دو سایت جستجو کنید نتایج متفاوتی را شاهد خواهید بود، حتی در مواردی ممکن است که رتبه اول نتایج گوگل در صفحه نخست نتایج موتور جستجوی Bing نباشد.
لینک نتیجه سرچ در گوگل : بازار آی تی ایران

بازار آی تی ایران

نتیجه سرچ در بینگ : بازار آی تی ایران

بازار آی تی ایران در بینگ

مهمترین مسئله برای یک کارشناس سئو شناخت الگوریتم موتور جستجوی بینگ است زیرا تنها از این طریق میتوان راه رسیدن به رتبه مناسب در نتایج را شناسایی کرد. تفاوت میان الگوریتم بینگ و گوگل کاملا مشخص است زیرا نتایج متفاوتی را به کاربران ارائه میدهند، کارشناسان آی تی بازار دراین مقاله قصد دارند عوامل موثر بر بهینه سازی برای موتور جستجوی Bing را به شما معرفی کنند. در ادامه با ما همراه باشید...
عوامل موثر بر رتبه بندی نتایج بینگ :
نظرات متفاوتی را میتوان از سوی متخصصین سئو در مقالات اینترنتی پیدا کرد. آنچه در اینجا مطالعه میکنید براساس تجربه و جمع بندی کارشناسان آی تی بازار می باشد . در حال حاضر اطلاعات کاملی از الگوریتم موتور جستجوی Bing در دست نیست و تنها با مشاهدات و حدس و گمان عمل میکنیم ولی یکی از مهمترین کارهایی که میتوان انجام داد ثبت سایت در وبمستر بینگ و توجه به دستورالعمل های آن است. در مقالات بعدی آی تی بازار اطلاعات بیشتری در مورد Bing Webmaster Tools  و امکانات آن منتشر خواهد شد.

  • توجه ویژه به اعتبار سایت :

این خبر بدی برای وبلاگ ها و سایت های تازه تاسیس است، زیرا موتور جستجوی Bing توجه ویژه ای به اعتبار سایت و سن دامنه دارد. سایت هایی که اعتبار بالاتری دارند و در زمینه برندینگ خود فعالیت میکنند شانس بیشتری برای کسب رتبه های بالا در نتایج بینگ دارا هستند.

  • تاریخ انتشار مطلب اهمیت زیادی ندارد:

سرعت بینگ در ایندکس صفحات جدید به مراتب کمتر از گوگل است. همچنین برخلاف موتور جستجوی گوگل که به تاریخ انتشار و بروز بودن مطالب اهمیت ویژه ای میدهد، بینگ این فاکتور را چندان در نظر نگرفته و صفحاتی که زمان زیادی از انتشار آنها میگذرد نیز در صورت ارتباط مفهومی مناسب با عبارت جستجو شده شانس حضور در رتبه های اول تا سوم را دارند.

  • رابطه خوب با سایت های فلش :

سئو وبهینه سازی سایتهایی که بر پایه فلش طراحی شده اند برای گوگل چیزی شبیه به یک کابوس است ولی بینگ ارتباط مناسبی با این سایتها داشته و قادر به تشخیص محتویات آنهاست.

  • بک لینک تاثیر کمتری دارد :

اگر ۱۰ نتیجه اول در موتور جستجوی گوگل و  Bing را برای یک کلمه کلیدی خاص مقایسه کنیم، مشخصا سایت هایی که در بینگ رتبه مناسبی دارند تعداد بک لینک های زیادی ندارند و به نظر میرسد که این موتور جستجو توجه چندانی به لینک ورودی سایت ها نداشته باشد.

  • خرید بک لینک از سایت های اسپم بی تاثیر است

با توجه به عدم توجه بینگ به تعداد لینک های ورودی، مشخصا خرید بک لینک یا تبادل آن تاثیری بر رتبه بندی شما نخواهد داشت. گوگل نیز به تازگی سعی بر کاهش اهمیت این فاکتور و مبارزه با خرید و فروش لینک دارد. در نتیجه پیج رنک سایت یا صفحه نیز بر نتایج آن بی تاثیر خواهد بود.

  • رعایت نکات مربوط به سئو مطالب

موتور جستجوی بینگ توجه ویژه ای به محتویات صفحه داشته و در مقایسه با گوگل نکات مربوط به on-page سئو را بسیار مهم میداند. اصول سئو مطالب برای گوگل و بینگ تفاوت چندانی نمیکند و در واقع براساس جلب رضایت کاربران و کارایی سایت تدوین شده اند.

آموزش روت کردن اندروید

شما به عنوان یک کاربر ایرانی از چه موتور جستجوگری استفاده میکنید؟ گوگل , یاهو , بینگ ویا موتورهای جستجوگر ایرانی؟؟؟

ثبت نظر در مورد مقاله عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر Bing

ثبت امتیاز شما
گزینش امنیتی
نظرات شما در مورد عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر Bing
مصطفی

مقاله ای که در رابطه با عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر BING که در بخش مقالات سایت بسیار خوب آی تی بازار قرار دادید،بسیار کاربردی بود بینگ هم مثل سایر موتورهای جستجوگر اینترنتی و البته خیلی بهتر از برخی از آنها مزایا و ویژگی هایی رو به کاربران خودش میدهد، و این که در زمان شروع کار بینگ اول با یاهو آغاز کرد و بعد حتی از اون هم پیشی گرفت و به سرعت رشد کرد .

علی

در رابطه با گوگل و بینگ همانطور که در ای تی بازار به آن اشاره شد می تان گفت بینگ در جاهایی از گوگل برتر است و گوگل تعداد صفحات ارائه شده و نوع نمایش بهتری را ارئه می کند و برای همین جذابتر اسو نکته دیگر مشهور بودن گوگل نسبت به بینگ می باشد که میت واند بهتر از بیشنگ خود را بداند . البته می توان گفت به خاطر الگوریتم موجود بر روی بینگ ، بینگ بیشتر مورد علاقه برنامه نویسان و افاراد مطرح این عرصه باشد و شاید اگر طرح ورودی خود را عوض کند جایگزین خوبی برای گوگل شود. با تشکر از ای تی بازار

مصطفی

سلام موتور جستجوگر BING در حال رقابت بسیار شدیدی با گوگل است،این موتور جستجوگر ابتدا کار خود رو با یاهو شروع کرد و بعد از مدتی به سرعت از یاهو پیشی گرفت و حالا بعد از گوگل در رتبه دوم بین موتورهای جستجوگر قرار داره،بابت مقاله کاملتون در زمینه عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر bing که در آی تی بازار قرار دارید از شما خیلی مچکرم خیلی مفید واقع شد.

محمد

با سلام،در رابطه با عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر BING میخواستم ازتون تشکر کنم،چون کامل به این موضوع پرداختید،به نظر منم هم BING در حال رقابت با گوگل است و همون طور هم که در آی تی بازار بهش اشاره کردید بعد از گوگل در ربطه دوم قرار داره،مهم ترین نکته هم برای یه کارشناس سئو شناخت الگوریتم موتور جستجوی بینگ است.ممنون از سایت خوبتون.

وحید مدیر

موتور جستجوی بینگ فقط به خاطر ویندوز ۸ و ۱۰ که سرچ انجین دیفالتشان روی Bing تنظیم شده، کاربرهایی پیدا کرده ولی از نظر کیفیت جستجو به هیچ وقت قابل قیاس با گوگل نیست. در پاسخ به کامنت اول که آقای امین گذاشتند، ممکن است ایشان از تغییر الگوریتم خسته شده باشند ولی قطعا توسعه دهندگان و سئو کارها از تغییرات الگوریتم که در راستای بالا بردن کیفیت وب است استقبال میکنند. بهینه سازی موتور جستجو کاریست که همیشه ادامه دارد و تمام شدنی نیست.

طراحی سایت

من به عنوان یک کاربر ایرانی از موتور جستجوگر گوگل بیشتر از موتور جستجوگر Bing و بقیه استفاده میکنم فکر کنم بقیه هم همینطور باشند

طراحی سایت در مشهد

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر بینگ و یاهو یا به عبارتی الگوریتم های موتور جستجوگر Bing خیلی مثل سئو برای گوگل تاثیر گذار نیست ولی کلاً مطالب سایت تون عالی بود

آموزش وردپرس

به نظره بنده موتور بینگ خیلی حرف برای گفتن داره و البته نمی تونه جای گوگل رو بگیره ولی موتوره بسیار قوی هست. ممنون از مطلب مفیدتون

Bing Bing

سایت بینگ در خود کشور آمریکا هم خیلی با سایت گوگل فاصله دارد

جستجوگر عاطفه

موتور جستجوی بینگ یکی از نکات جالبش سایت وبمسترشه که خیلی از گوگل بهتر خدمات ارائه میده و ضمنا در ایران هم حساسیت روش نیست ولی انصافاٌ نتایج گوگل بهتره

آموزش سئو

درواقع بر اساسا آخرین آمار ارائه شده همچنان گوگل در بین موتورهای جستجوگر پادشاهی میکند اما خوب بعد از آن هم می توان در مقیاس خیلی کمتر به بینگ اشاره کرد

سالار جاده ها

سرچ انجین بینگ برای جستجوی عکس خیلی خوبه

امیرعلی

من فکر میکنم موتور جستجوگر بینگ و یاهو میتونن سهم بیشترب پیدا کنن ولی هیچ موقع نمیتونن جای گوگل رو بگیرن

محسن

یاشاسین یاهووووو

رضوانه

منکه اگر دنبال سرچ عکس باشیم حتما از بینگ استفاده میکنم ولی برای سرچ مطالب هیچ چیز جای موتور جستجوی گوگل رونمیگیره

رضا شیرازی

بابت مقاله مفیدتون تشکر میکنم. من فکرمیکنم در حال حاضر کمی زود باشد که بخواهیم بینگ را به عنوان یک منبع ورودی بازدید هدفمند در نظر بگیریم. اما ممکن است در آینده معادلات به گونه ای دیگر رغم بخورد. طبق آمار موسسه نت مارکت شیر در حال حاضر بعد از گوگل در دنیا موتور جستجوی بایدو و سپس بینگ مارکت جهانی را در اختیار دارند. لیتک : http://www.netmarketshare.com/search-engine-market-share.aspx?qprid=4&qpcustomd=0 اگر در الکسا به سایت های پربازدید ایران نگاه کنیم موتورهای جستجو به ترتیب زیر هستند: 1 گوگل 3 یاهو 5 اسک 21 بینگ یعنی در واقع بینگ در بین 20 سایت پربازدید ایران نیز نیست. اما ممکن است در آینده معادلات عوض شود.

مجتبی

هیچی jasjoo نمیشه. عشق است سرچ انجین ایرانی!!!!

Amin

من هم با آی تی بازار موافقم که بینگ به زودی با قدرت در مقابل گوگل قد علم خواهد کرد اما نباید این نکته را فراموش کنیم که کاربران اینترنتی با وجود مرورگری همچون اینترنت اکسپلورر که سرچ انجین پیش فرضش بینگ هست، نتوانسته اند ارتباط مناسبی با این موتور جستجو بر قرار کنند. به نظر من دلیل این عدم ایجاد ارتباط بین کاربر و بینگ نتایج جستجوی ضعیفی است که این سایت به کاربرها میدهد و در زمان کنونی که گوگل وب مستر ها را با تغییر الگوریتمهایش خسته کرده اگر بینگ فکری اساسی به حال نظم و انضباط الگوریتم ها و شیوه نمایش نتایج سرچ موتور جستجویش نکند، تا چند سال آینده نباید به فکر پیشرفت آنچنانی اش باشیم. باز هم سپاس از آی تی بازار

مشاهده شده توسطcustomers on 06-Aug-2016 عوامل موثر و الگوریتم های موتور جستجوگر Bing در این مقاله به بررسی عوامل موثر در بهینه سازی موتور جستجوگر بینگ و الگوریتم های جستجوگر Bing می پر رتبه:4.47368421052632