رشد شرکت و کسب و کار شما در 4 مرحله

چهار مرحله جهش برای فعال سازی پتانسیل رشد شرکت یا فروشکاه شما، بیاد داشته باشید تنها باید به بررسی هسته مرکزی کسب و کارتان بپردازید و نیازی نیست، فراتر از آن عمل کنید.

 

 

 • آیا گردش مالی مجموعه شما روند نزولی دارد؟
 • آیا سود ناخالص هسته مرکزی کسب و کار شما، مایوس‌کننده است و نرخ رشد پایینی دارد؟
 • آیا از مسیر پیش‌روی رشدکسب و کار خود ناامید هستید؟

اگر فکر می‌کنید سرمایه‌گذاری ‌های بزرگ در خارج از هسته مرکزی شرکت‌تان تنها وسیله شتاب رشد شما است، دوباره آنها را بررسی کنید، ممکن است فرصت برای رشدی سودآور در قسمت اصلی کسب و کارتان نهفته باشد. در اینجا به چگونگی دسترسی به این رشد سودآور می‌پردازیم :
مرحله اول : هسته و مرکز اصلی کسب‌وکارتان را برای خود تعریف کنید و نسبت به آن به درک کامل برسید.
ابتدا باید مشتریان، محصولات و عملکردهای اصلی در موقعیت‌های زیر را شناسایی کنید:
چه مشتریانی بیشترین سودآوری را دارند؟ آنها مشتریانی هستند که اغلب برای کالاها و خدمات شما هزینه پرداخت می‌کنند، بیشترین وفاداری را دارند و به دنبال راه‌هایی برای همکاری و مشارکت بیشتر با شما هستند.

 • چه کالاها و خدماتی به طور معمول بیشترین سود را دارند؟
 • کدام برند هویت قوی ‌تری نزد مشتری دارد و چه کالاهایی در موفقیت شما در بین رقبا موثرترهستند؟
 • کدام بخش از عملکردها برای موقعیت رقابتی شما مهم تر است و مزیت رقابتی در بازار را برای شما به ارمغان می‌آورد و سبب دستیابی به هزینه‌های کمتر و صرفه به مقیاس می‌شود؟

شما برای ایجاد یک چشم‌انداز در هسته و مرکز کسب‌وکار خود که بر پایه حقیقت باشد و نه بر اساس تعصبات و فرضیات، باید به تک تک جزئیات توجه داشته باشید.
به مشتری‌ها و کالاهایی که کمترین سودآوری را دارند توجه کنید و سعی کنید برای فعالیت بیشتر، آنها را به مرکز کسب‌و‌کار خود وارد کنید.

رشد شرکت و کسب و کار شما در 4 مرحله

سودآورترین بخش کسب و کار خود را مشخص کنید و بپرسید:

 •  آیا ما به درستی هرآنچه را که برای رشد بخش‌های مختلف شرکت لازم است انجام داده‌ایم؟

سپس می‌توانید از طریق بررسی جذابیت بازارهای اساسی و موقعیت مزیت رقابتی تان، روند رشد و سود ناخالص آتی هسته اصلی کسب و کار را تخمین بزنید.
مرحله دوم : از طریق بازسازی و حذف عملکردهای پرهزینه، سود خود را افزایش دهید.
عملکردهای پرهزینه را که محصولات متمایز و مشتریان ارزشمند ارائه نمی‌دهند، حذف یا بازسازی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا جلوی کاهش سودتان را بگیرید.
مرحله سوم : مشتریان و کالاهایی که حداقل سودآوری را دارند، کاهش دهید.
اساسا هر کسب و کاری دارای مجموعه ای از مشتریان و محصولاتی است که سودآوری آنها زیر سطح میانگین( مثلا 20 درصد) است.عجیب آنکه، سرمایه‌گذاری و تلاش‌های مربوط به رشد شرکت‌ها، اغلب روی این بخش‌ها متمرکز می‌شود، در حالی که بخش‌های اصلی که سودآورتر هستند مورد غفلت قرار می‌گیرند.
از خودتان بپرسید :

 • اگر من مجبور شوم کالا و خدماتی را که سود آن 20 درصد زیر سطح میانگین است، حذف کنم، چه منابعی آزاد می‌شوند؟
 • چه جاهای دیگری باید سرمایه‌گذاری کنم که درآمد از دست رفته را جبران کنم؟

این کار ممکن است نیازمند تجدید نظر اساسی در مورد کسب و کار در بازار شما باشد و کسب و کاری که بتواند آن بخش از تولید خود را که سود کمی ‌دارد حذف کند، اغلب در موقعیت بسیار بهتری برای به حرکت درآوردن رشد سودآور قرار می‌گیرد.
مرحله چهارم : تلاش‌ها برای رشد را روی قسمت‌های اصلی و سودآور متمرکز کنید
مرحله 2 و 3 سرمایه قابل توجهی را آزاد می‌کند که تیم مدیریت بعد از آن باید آن را به عملکردها و قسمت‌های اصلی سودآور تخصیص دهد. این رویکرد چهار مرحله‌ای می‌تواند رشد سودآور پنهان شده در کسب‌وکار شما را آشکار کند و به احیاي آن بخشي بپردازد که زمانی به عنوان یک کسب‌وکار کساد و راکد به نظرمی‌رسید
از خود بپرسید :

 • چطور می‌توانم نیازهای مشتریان را بهتر برآورده سازم؟ چگونه می‌توانم مشارکت بهتری با آنها داشته باشم؟
 • برای توسعه سود رقابتی چطور می‌توانم به بهترین شکل عملکردها و محصولات اصلی خود را تکامل بخشم؟
 • چه سرمایه‌گذاری‌های نظام یافته‌ای می‌تواند مرکز و هسته کسب‌وکار من را تقویت کند؟

کاربر گرامی , اگر در زمینه بازار محصولات IT , کالاهای دیجیتال نرم افزار و امور خدماتی وابسته فعالیت میکنید همکنون به جمع فروشندگان و مراکز فروش آی تی بازار بپیوندید ما در مدت زمان نسبتاً کوتاهی شبکه مشتریان شما را بصورت مویرگی در سراسر ایران تقویت کرده و شما را به جمعیت بزرگ کاربران در دهکده جهانی اینترنت معرفی میکنیم( لینک عضویت )

رشد شرکت و کسب و کار شما در 4 مرحله

هدف آی تی بازار حذف واسطه های کاذب و معرفی منابع اصلی , تولیدکنندگان داخلی , واردکنندگان دست اول و فروشندگان برتر محصولات آی تی و کالاهای دیجیتال به خریداران و مصرف کنندگان نهائی می باشد . ما در این هدف حتی خودمان را نیز حذف کرده ایم و خریداران را مستقیماً به فروشندگان اصلی معرفی می کنیم .

با آرزوی بازاری پر رونق برای فروشندگان منصف و استفاده از بهترین و مرغوب ترین کالاها با مناسب ترین قیمت برای کاربران ایران زمین

لطفاً با درج نظر خود ما و سایر کاربران را راهنمائی فرمائید

ثبت نظر در مورد مقاله رشد شرکت و کسب و کار شما در 4 مرحله

ثبت امتیاز شما
گزینش امنیتی
نظرات شما در مورد رشد شرکت و کسب و کار شما در 4 مرحله
مریم

سلام به نظر من اگه بخواهید تو کسب و کارتون موفق بشید باید به یک سری نکات توجه کافی داشته باشید که در سایت آی تی بازار توضیحات کاملی درباره اون قرار داده شده در بخش مقالات،و این که همیشه سعی کنید از طریق بازسازی و حذف عملکردهای پرهزینه سود خودتون رو توی کسب و کارتون افزایش بدید،و سعی کنید مشتری هایی که سود کمتری میدند رو کاهش بدید.

جعفر

سلام،همیشه برای این که بتونیم تو کارمون بیشترین پیشرفت رو چه از لحاظ مالی و ... داشته باشیم و کمترین ضرر رو داشته باشیم،باید در حال رقابت با سایر افراد باشیم و بتونیم کسب و کارمون رو به شیوه درست و صحیح تر رشد بدهیم،که در سایت آی تی بازار خوب به این نکات توجه شده و مطالب مفیدی هم در این زمینه قرار داده شده،و این که از خودمون بپرسیم که چطور میتونیم به بهترین شکل عملکردها و محصولات اصلی خودمون رو تکامل ببخشیم.

فاطمه

هر فرد و یا شرکتی برای کسب و کارش نیاز به یک سری تغییرات و انجام یک سری کارها و روش ها داره که از جمله این کارها میتوان به یکی سری نکات اشاره کرد که به صورت کامل هم در سایت خوب آی تی بازار بهش اشاره شده،و این که چه کالاها و خدماتی بیشترین سود رو دارن و این که کدوم برند بیشتر رواج یافته و در بین مردم جا افتاده و یکی راه دیگر هم اینه که تلاش کنیم مشتری و کالاهایی که حداقل سود رو دارند رو کاهش بدیم با تشکر از سایت خوب آی تی بازار.

مقداد کریمی

عالی بود اگه کلاهبردارهای بازار بزارن میشه همه کار کرد و با این روشها مجموعه را متحول کرد

مشاهده شده توسطcustomers on 06-Aug-2016 رشد شرکت و کسب و کار شما در 4 مرحله چهار مرحله جهش برای فعال سازی پتانسیل رشد شرکت , فروشکاه و کسب و کار شما، بیاد داشته باشید تنها باید رتبه:4.75