آخرین‌ خبرهای ‌مناظره‌های‌ انتخاباتی‌ ریاست جمهوری

نظر رسانه ملی به برگزاری مناظره‌ها انتخابات ریاست جمهوری مثبت است

رییس سازمان صداوسیما در پایان مراسم اختتامیه‌ دومین جشنواره تلویزیونی جام‌جم در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش‌های آنان مبنی بر آخرین خبرهای مناظرها برای انتخابات ریاست جمهوری پاسخ گفت؛

ضرغامی به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مناظره‌ها به پخش می‌رسند و تکلیف آنها روشن شده است یا نه؟ پاسخ داد و گفت:

معتقدیم که گفت‌وگوهای دوطرفه و یا چندجانبه بین نامزدها یا طرفداران نامزدها می‌تواند به روشن‌تر شدن فضای انتخاباتی به ویژه برنامه‌های نامزدها و ایجاد شور و حس و حال بهتر برای انتخابات مفید باشد.

او ادامه داد:

در این راستا طرح‌های اولیه‌ی برگزاری مناظره تلویزیونی آماده شده است. منتهی تا حد زیادی طراحی مناظره به تعداد نامزدها بستگی دارد؛ به دلیل اینکه هر نامزدی که اضافه می‌شود، این تعداد به صورت تساعدی بالا می‌رود؛ البته یکی دو جین از آنها اعلام شده‌اند که اگر این گونه شود طراحی برای مناظره به معنای خاص آن که گفت‌وگوی دو جانبه و یا چند جانبه باشد یک مقدار باید دقیق‌تر برنامه‌ریزی شود و همچنین زمان و فضای مناسب برای ارائه آن مهیا شود. 

رییس رسانه ملی همچنین با بیان اینکه نظر رسانه ملی به برگزاری مناظره‌های تلویزیونی مثبت است، گفت: نهایتا تصویب همه‌ی اینها در شورای قانونی تبلیغات که زیر نظر وزیر کشور است باید به تصویب برسد و پس از تصویب عملیاتی خواهد شد. 

آخرین‌ خبرهای ‌مناظره‌های‌ انتخاباتی‌ ریاست جمهوری

آغاز تولید ویژه‌ برنامه‌های انتخابات از اسفند ماه

بحث‌های مربوط به آغاز تولید ویژه برنامه‌های انتخاباتی از دیگر مواردی بود که رییس سازمان صدا و سیما درباره‌ی آن توضیح داد.

ضرغامی در این زمینه گفت:

 ویژه برنامه‌های مخصوص انتخابات هم در صدا، هم در سیما و هم در شبکه‌های استانی در حال تولید است و از اسفند ماه آغاز می‌شود. در تعطیلات عید هم ادامه خواهد داشت و پس از تعطیلات با حجم بیشتر در یک جدول دقیق‌تر و توزیع مناسب با رویکردها، اهداف و ساختار مختلف تا روز انتخابات عملیاتی خواهد شد.
ضرغامی در صحبت‌هایش بر افتتاح 10 شبکه‌ی تلویزیونی جدید منوط بر فراهم شدن اعتبارات لازم و همچنین مثبت بودن نظر رسانه ملی در برگزاری مناظره‌ها تاکید کرد. 

 رییس رسانه ملی همچنین در جمع خبرنگاران کمبود اعتبار در رسانه ملی و در انتظار بودن پروژه‌ها به دلیل فراهم کردن اعتبارات را نیز تایید کرد.

ویژه‌ برنامه‌های انتخابات و بحث دیجیتالی شدن شبکه‌ها و خارج شدن آن از حالت آنالوگ، از محور دیگر صحبت‌های ضرغامی در جمع نمایندگان رسانه‌ها بود.

 توانمندی رسانه ‌ملی برای افزایش شبکه‌ها بالاست

ضرغامی در پاسخ به اینکه تکلیف راه‌اندازی 10 شبکه‌ی تلویزیونی جدید با شرایط کمبود بودجه چگونه خواهد بود؟ گفت: توانمندی رسانه ملی برای افزایش شبکه‌ها چه در سیما و چه در صدا بالاست، اما افتتاح 10 شبکه‌ی جدید منوط بر فراهم شدن اعتبارات لازم است. 

رییس رسانه ملی در ادامه با بیان اینکه رسانه ملی اکنون به دنبال بسترهای فنی لازم است، گفت: با راه‌اندازی سیستم آی‌پی تی‌وی و برخی از شبکه‌های مجازی، به یاری خدا می‌توانیم سیستم آی‌پی را راه‌اندازی کنیم که برای نمونه نیز آن را انجام داده‌ایم؛ طبیعی است که همه این توانمندی‌ها هر زمانی که اعتبارات لازم فراهم شود می‌تواند به فعلیت برسد. 

پروژه‌های تلویزیونی در انتظار تأمین اعتبار 

رییس سازمان صداوسیما در بخش دیگری از پرسش‌ و پاسخ خود با خبرنگاران، درباره‌ی مشکل کمبود بودجه در رسانه ملی و پاسخ‌گویی به امکانات مالی پروژه‌هایی که متوقف شده‌اند، توضیح داد:

 به دلیل شرایط خاص کشور و کسری بودجه که به طور جدی در کل کشور وجود دارد و همچنین کاهش منابع و مشکلات دیگری که وجود دارد، همه‌ی دستگاه‌های کشور به طور جدی مشکل اعتبارات را دارند. سازمان صدا وسیما هم از این دستگاه‌ها مستثنی نیست.

ضرغامی در این زمینه گفت :

 اگر بودجه‌ی مصوب امسال ما را هم کامل پرداخت می‌کردند، مشکلی نداشتیم. ما یک کسری بودجه‌ی حداقل 400 میلیارد تومانی برای انجام برنامه‌های روتین سال 90 داشتیم. متاسفانه همین مقدار بودجه مصوب سال 91 هم بود و به میزان 200 میلیارد تومان هم کاهش پیدا کرد و همه‌ی این مسائل در حالی است که رسانه ملی رقابت رسانه‌یی دارد و وظایف متعددی بر عهده صدا و سیما ست. 

او در ادامه با اشاره به حضور ظرفیت‌های بسیار بالای هنرمندان و کارگردانان در رسانه ملی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از پروژه‌های ما به دلیل اینکه اعتبارات لازم فراهم نشده است دوران انتظار را می‌گذرانند امیدواریم این شرایط خاص را برطرف کنیم . البته برای پروژه‌هایی که در دست داریم تمام تلاش‌مان این است که به موقع سرویس و اعتبارات لازم را به آنها بدهیم. به ویژه برنامه‌های نوروز و انتخابات ریاست جمهوری ایران  که در پیش رو داریم.

ضرغامی همچنین افزود: امیدواریم شرایط مرتفع شود و آن ظرفیتی که در کشور وجود دارد به فعلیت برسد و شبکه‌های صدا و سیما بتوانند استفاده لازم را داشته باشند 

70 %  کشور از پوشش دیجتیالی برخوردارند / فرستنده‌های آنالوگ قطع می‌شود 

 بحث دیجیتالی شدن شبکه‌ها و خارج شدن آن از حالت آنالوگ از دیگر محورهای صحبت ضرغامی بود.

رییس رسانه ملی در پایان در این زمینه گفت: تقریبا نزدیک به 70 درصد کشور از پوشش دیجیتالی برخوردارند و این در حالی است که همزمان سرویس آنالوگ هم داده می‌شود؛ البته به عنوان شروع کار فرستنده‌ی آنالوگ الوند را با اعلام قبلی قطع کرده‌ایم.

مشکلی هم در این زمینه پیش نیامد. به دلیل اینکه مردم در تهران از گیرنده دیجیتال استفاده می‌کنند یا اگر فرستنده آنها آنالوگ است از فرستنده‌های دیگر مثل جماران کمک می‌گیرند.

ضرغامی با اعلام خبر اینکه از سال 92 قرار است با یک برنامه‌ی زمان‌بندی شده‌ی مشخص که از قبل اعلام خواهد شد، آرام آرام فرستنده‌های آنالوگ را خاموش می‌کنیم تا مردم از همان شبکه دیجیتال استفاده کنند، افزود:

ارائه‌ی دو سرویس موازی آنالوگ و دیجیتال برای رسانه ملی هزینه‌های زیادی در بر دارد اما فعلا به علت همراهی با مردم و اینکه به هر حال تعدادی از افراد هستند که هنوز نتوانسته‌اند از امکان دیجیتال استفاده فعلا امکان آنالوگ برقرار است و از سال 92 با یک برنامه مشخص قطع فرستنده‌های آنالوگ آغاز می‌شود.

 

   اخبار آی تی   ,   اخبار اقتصادی   ,   اخبار ورزشی    اخبار سیاسی   ,   اخبار جالب و گوناگون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سیتنا


تاریخ درج خبر: 1391/11/11
کلمات کلیدی : کلمات کلیدی: انتخابات ریاست جمهوری,مناظره‌های انتخابات,ضرغامی,صدا و سیما در انتخابات,
ثبت نظر در مورد خبر آخرین‌ خبرهای ‌مناظره‌های‌ انتخاباتی‌ ریاست جمهوری

ثبت امتیاز شما
گزینش امنیتی
نظرات شما در مورد آخرین‌ خبرهای ‌مناظره‌های‌ انتخاباتی‌ ریاست جمهوری
مشاهده شده توسطcustomers آخرین‌ خبرهای ‌مناظره‌های‌ انتخاباتی‌ ریاست جمهوری رییس سازمان صداوسیما در پایان مراسم اختتامیه‌ دومین جشنواره تلویزیونی جام‌جم در جمع خبرنگاران حاضر ش رتبه: 0