سئوی سایت

سئوی سایت یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو به مجموع کارهایی گفته می شود که در نتیجه آن، موتورهای جستجو بتوانند تک تک صفحات را راحت تر و سریع تر کراول کنند و در نهایت سایت مورد نظر در صفحه نتایج جستجو دارای رنکینگ بالایی باشد. از آنجایی که موتور جستجوی گوگل برای محاسبه رنکینگ از بیش از ۲۰۰ سیگنال استفاده می کند و همچنین الگوریتمهای گوگل دائما در حال بروزرسانی و تغییرات در راستای بهبود هستند، سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو شامل موارد بسیار زیادی می شود و در صورتیکه به درستی انجام نشود ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد و حتی منجر به جریمه و حذف سایت از نتایج گوگل برای همیشه شود.

سئو یا بهینه سازی سایت از نظر تکنیکی به دو دسته کلی تقسیم می شود:

  • سئوی کلاه سفید یا White Hat SEO به تکنیک ها و روش هایی اطلاق می شود که اغلب به بهبود کیفیت محتوا، بالا رفتن سرعت بارگذاری صفحات، بهینه سازی کد، ارايه راهکارهای بالا بردن ترافیک طبق اصول سئو و هر آنچه که هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو مفید باشد. گوگل در این راستا قوانینی را وضع کرده که دستورالعمل های گوگل وبمستر نام دارد و به همه وبسایت ها توصیه میکند که آن قوانین را رعایت کنند.
  • سئوی کلاه سیاه که اصطلاحاً Black Hat Webspam نامیده می شود که به تکنیک هایی غیر اصولی اطلاق می شود که خدمات رسانی به کاربر واقعی را نادیده می گیرند و هدفشان صرفا ایجاد میانبر برای بالا بردن رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می باشد و به زبان ساده تکنیک های کلاه سیاه از دیدگاه سئو به روشهایی گفته می شود که سعی در فریب موتورهای جستجو با هدف افزایش رنکینگ و ترافیک را دارند، به عنوان مثال تکنیکهایی مانند استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی، مخفی کردن متن در پشت عکس و خرید بکلینک و...  ناقض اصول گوگل وبمستر هستند.
روش های غیر اصولی یا Black Hat ممکن است در برخی مواقع موتورهای جستجو را بصورت موقت فریب دهند و متاسفانه افراد سودجو به نام پیاده سازی اصول SEO حرفه ای، با دریافت مبالغی بسیار بالا، بجای اقدام جهت اصلاحات بنیادی در سایت و پیاده سازی روش های اصولی که قالباً چندین ماه به طول می انجامد، نتایج مورد نظر صاحبان سایت را بصورت موقت در چند روز با بکارگیری روش های فریب موتورهای جستجو در اختیار کارفرما می گذارند و کارفرما یا صاحب سایت غافل از این است که با آپدیت الگوریتم های گوگل ممکن است سایت مورد نظر بصورت کامل و برای همیشه از نتایج جستجوهای گوگل حذف شود، اسپم شناخته شدن یک وبسایت یعنی نابودی کامل تمامی زحمات مدیران یک وبسایت و به تعبیر وبمستران، سایتی که در بلک لیست گوگل قرار بگیرد 1 ریال هم ارزش ندارد و حتی تغییر دامنه نیز در جهت خروج از بلک لیست گوگل موثر واقع نخواهد شد.

سئوی سایت - بهینه سازی سایت برای گوگل

شرکت معظم گوگل الگوریتم های موتور جستجوی خود را دائما بروزرسانی میکند که هدف آن بالا بردن کیفیت نتایج جستجو، نمایش بهترین نتیجه به کاربر، شناسایی و پایین بردن رنکینگ و یا حذف سایت هایی است که از تکنیک های black hat استفاده کرده اند و یا قوانین گوگل وبمستر را نقض نموده اند.

شما می توانید جهت کسب اطلاع از روش های اصولی سئوی حرفه ای، دستورالعمل های گوگل وبمستر و آشنایی با الگوریتم های گوگل و... به سایت وب یوز (واحد طراحی آی تی بازار) مراجعه بفرمایید.

سئوی حرفه ای

وب یوز با افتخار به عنوان اولین پارتنر رسمی گوگل در ایران، تمامی راهکارهای علمی و تجربی را درجهت بهینه سازی و ارتقاء رنکینگ وب سایت شما بکار خواهد گرفت.