ای نماد اعتماد الکترونیکی enamad.ir

نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره سایت آی تی بازار :

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستارهlogo-samandehi

 

آموزش دریافت ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیکی

enamad یا نماد اعتماد الکترونیک یک گواهی دیجیتالی است که بر اساس قوانینی که تعیین شده است از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک و زیر نظر وزرات صنعت و معدن برای سایت های فروشگاهی داده می شود و یا به عبارتی ​نماد اعتماد، علامتی است که باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران در خرید های اینترنتی می گردد. بنابر گزارش های صادره از پلیس فتا ،با روی کار آمدن نماد اعتماد الکترونیک میزان کلاهبرداری های اینترنتی به صورت قابل توجهی کاهش یافته و کاربران با خیال آسوده در سایت هایی که این نماد درآن ها وجود دارد اقدام به خرید می کنند.

نحوه اقدام برای دریافت مجوز ای نماد :

برای گرفتن ای نماد باید به وب سایت enamad.ir مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه نمایید. این مدارک بر اساس نوع درخواست شما که می تواند حقیقی یا حقوقی باشد متفاوت است . پس از ارسال مدارک نیاز خواهد بود آدرس محل وب سایت فروشگاهی و شماره ی تلفن شما توسط واحدهای مربوطه مرکز توسعه تجارت الکترونیک تایید شود. پس از طی این مرحله وب سایت شما مورد بررسی قرار گرفته و در صورت داشتن تمام موارد چک لیست ارائه شده توسط اینماد به وب سایت شما این نشان تعلق میگیرد.

انواع نماد اعتماد الکترونیکی :

نماد اعتماد الکترونیک را می توان در حالت های زیر برای طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی دریافت نمود :

  • ای نماد موقت

این نوع نماد اعتماد الکترونیک برای سرعت بخشیدن به فرایند گرفتن نماد بوده و طراحی سایت فروشگاهی با حداقل معیار های موجود مورد بررسی قرار می گیرد.(که هم اکنون بر روی سایت موجود نبوده و قابل دسترس نمی باشد.)

  • ای نماد تک ستاره

پس از بررسی طراحی سایت فروشگاهی ، مرکز توسعه تجارت الکترونیک این نوع سایت ها ملزم به رعایت برخی از نکات موجود در سایت کرده و پس از اعمال تغییرات مورد نیاز این برجسب برای آن ها اعطا می شود.

  • ای نماد دو ستاره

بررسی های صورت گرفته برای اخذ نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره دقیقا با نوع تک ستاره ی آن مشابه بوده و تنها تفاوت آن ها در نصب گواهی SSL یا TLS و در نهایت بازشدن با HTTPS بر روی سایت فروشگاهی یا سایت های شرکتی می باشد. که لزوماً برای امنیت بخشیدن هرچه بیشتر به بستر انتقال اطلاعات میان وبسایت و کاربران یا خریداران صورت گرفته و جنبه حفاظتی دارد.

طبق مصوبات تعیین شده در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حال حاضر امکان اعطای نماد اعتماد الکترونیکی 3 ستاره وجود ندارد.

سایت enamad.ir

تاریخ: 1395/05/04