پروژه کوانتوم نام کامپیوتر گیمینگ جدید کمپانی AMD

این شرکت امروز از یک کامپیوتر مخصوص بازی در E3 رونمایی به عمل آورد؛ کامپیوتری عجیب و کوچک با نام «پروژه کوانتوم».این محصول شامل دو کارت گرافیک R9 Fury X می شود و در مجموع از ۸ گیگابایت حافظه ی HBM (حافظه با پهنای باند بالا – High-Bandwidth Memory) نیز بهره می گیرد. پروژه کوانتوم می تواند تصاویر را با رزولوشن ۴K و همراه با ۶۰ فریم بر ثانیه به نمایشگر شما منتقل نموده و از هدست های واقعیت مجازی که در ماه های آینده به بازار می آیند نیز پشتیبانی به عمل می آورد.در ادامه بااخبار آی تیبازار همراه باشید.

پروژه کوانتوم نام کامپیوتر گیمینگ جدید کمپانی AMD

پردازنده اصلی اینکامپیوترکه توسط خود AMD توسعه یافته، از معماری x86 بهره گرفته ۶۴ بیت است؛ سیستم خنک کننده مایع و یکپارچه ی این کامپیوتر به نوعی در کوانتوم به کار رفته تا هم بتواند پردازنده اصلی را خنک نگه دارد و هم کارت های گرافیک دوگانه را. در بخش فوقانی کوانتوم یک تهویه هوا نیز قرار گرفته که در اصل کار خنک کردن مایع مورد استفاده برای سیستم تهویه کلی را بر عهده دارد.

AMD می گوید برای اولین بار می خواسته یک کامپیوتر بسیار قدرتمند را با هدف گیمینگ و استفاده ازهدستهای واقعیت مجازی توسعه دهد که نتیجه ی کار، همین پروژه ی کوانتوم شده است.

پروژه کوانتوم نام کامپیوتر گیمینگ جدید کمپانی AMD

لازم به ذکر است کهکارت گرافیکهای یاد شده که در پروژه کوانتوم استفاده شده اند، دارای معماری اختصاصی AMD به نام «Fiji» هستند که می تواند تجربه ای بسیار روان را از انجام بازی ها با رزولوشن ۴K و همچنین استفاده از هدست های واقعیت مجازی برای کاربران به ارمغان بیاورد.

می توان گفت AMD با معرفی کوانتوم، قدم بزرگی در زمینه گیمینگ در PC برداشته و یککامپیوتر کاملرا در اندازه یک کنسول جای داده است. از یک طرف باید دید که چه بازی های قدرتمندی برای کوانتوم ساخته می شوند و از سوی دیگر نیز آیا سایر رقبا از چنین ایده ای استقبال کرده و کامپیوترهایی شخصی با فرم-فکتوری مشابه را به بازار عرضه خواهند کرد یا خیر.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. درود
    پروژه کوانتوم نام کامپیوتر گیمینگ جدید کمپانی AMD: این شرکت امروز از یک کامپیوتر مخصوص بازی در E3 رونمایی به عمل آورد؛ کامپیوتری عجیب و کوچک با نام «پروژه کوانتوم».این محصول شامل دو کارت گرافیک R9 Fury X می شود و در مجموع از ۸ گیگابایت حافظه ی HBM (حافظه با پهنای باند بالا – High-Bandwidth Memory) نیز بهره می گیرد. پروژه کوانتوم می تواند تصاویر را با رزولوشن ۴K و همراه با ۶۰ فریم بر ثانیه به نمایشگر شما منتقل نموده و از هدست های واقعیت مجازی که در ماه های آینده به بازار می آیند نیز پشتیبانی به عمل می آورد.

  2. سلام
    واییی دیوونشم واقعا که شکل و ظاهرش که مهشره من ایکس باکس وان دارم خیلی دوست دارم تا این کنسولو بخرم و استفاده کنم تو رو خدا بگین این محصول وارد بازار ایران شده یا نه چ جوری با این بازی می کنن دسته نداره!!!؟؟؟؟ هیچ جای فیشی که روش دیده نمیشه خیلی دوست دارم بدونم این وسیله چیه و چه بازی هایی رو میاره و میشه باهاش بازی کرد واقعا از این سایت خوب ممنونم که این مطلبو گذاشتین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا