Connect with us

گوگل در حال آزمایش آوردن بازی ها به یوتیوب است

منتشر شده

در

گوگل در حال آزمایش آوردن بازی ها به یوتیوب است

یوتیوب یکی از محبوب ترین پلتفرم های اشتراک ویدیو می باشد که در سال 2005 توسط گوگل راه اندازی شد و توانست انقلابی در محتوای ویدیویی ایجاد کند. در حال حاضر یوتیوب تلاش می کند ویژگی های متفاوتی را به خود اضافه کند تا بتواند کاربران خود را راضی نگه دارد و افراد بیشتری را جذب کند. در ماه های گذشته مشاهده کردیم که یوتیوب با آوردن ویدیوهای کوتاه با استقبال کم نظیر کاربران مواجه شد و توانست نظر آن ها  را جلب کند. طبق خبرهای منتشر شده، یوتیوب در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که به افراد مختلف امکان می دهد به صورت آنلاین بازی کنند. این ویژگی در حال حاضر در مرحله تست و آزمایش می باشد و قرار است به زودی در اختیار تمام کاربران دسکتاپ، اندروید و iOS  قرار بگیرد. این خبر نشان می دهد که جاه طلبی های گوگل در صنعت بازی های آنلاین با تعطیلی Stadia متوقف نشده است.

بازی های آنلاین در راه یوتیوب

نزدیک به شش ماه پس از اینکه گوگل به طور رسمی سرویس بازی ابر خود را با نام Stadia تعطیل کرد، به نظر می رسد که این شرکت ممکن است محصول مشابهی را از طریق یوتیوب عرضه کند. طبق گزارش ها، پلتفرم اشتراک گذاری ویدیوی متعلق به گوگل در حال آزمایش یک بازی آنلاین است که می تواند به کاربران امکان بازی از طریق وب سایت یوتیوب بر روی دسکتاپ یا برنامه یوتیوب از طریق دستگاه های iOS و اندروید را بدهد. طبق خبرهای منتشر شده، این پروژه  گوگل «Playables» نامیده می شود و دارای بازی های سبک آرکید مانند Stack Bounce است که در آن بازیکنان از یک توپ جهنده برای شکستن لایه های آجر استفاده می کنند.

پروژه بازی آنلاین یوتیوب
پروژه بازی آنلاین یوتیوب

سخنگوی یوتیوب از تایید راه اندازی این ویژگی خودداری کرده و گفته است: بازی ها مدت هاست که در یوتیوب مورد توجه قرار گرفته اند. ما همیشه در حال آزمایش ویژگی های جدید هستیم و در حال حاضر نمی توانیم خبری مبنی بر راه اندازی بازی آنلاین در یوتیوب را به صورت رسمی تایید کنیم. آزمایش «Playables» توسط یوتیوب در حالی انجام می شود که برخی از شرکت های رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری های قبلی خود در بازی های آنلاین را پس گرفته اند.

نگاهی کوتاه به گوگل Stadia

ظهور و سقوط Google Stadia در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه سه ساله اتفاق افتاد، زیرا گوگل این سرویس را به دلیل پذیرش کم کاربران کنار گذشت. Stadia در سال 2019 راه اندازی شد و به کاربران این امکان را می داد که به جای دانلود بازی ها در کنسول، مستقیماً از فضای ابری بازی کنند. همچنین استادیا دارای یک ویژگی ای بود که در آن سازندگان می توانستند بازی را که در Stadia انجام می دهند را به صورت زنده پخش کنند و به بینندگان اجازه دهند به نظرسنجی ها در بخش چت پاسخ دهند. این سرویس برای جذب تعداد بازیکنان تلاش کرد اما موفق نشد و در نهایت این پروژه با شکست مواجه شد و در اوایل سال 2023 تعطیل شد. زمانی که استادیا غیر فعال شد، گوگل در پست وبلاگی اعلام کرد فناوری سرویس بازی آنلاین را در دیگر بخش ها مانند گوگل پلی، یوتیوب و واقعیت افزوده تقویت خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی اخبار
آرشیو اخبار