Connect with us

سی پی یو Intel بهتر است یا AMD

منتشر شده

در

سی پی یو Intel بهتر است یا AMD

با پاسخ به اين سوال، وقت تان هدر نمي رود و يک راست سر اصل مطلب مي رويد و انتخابتان زودتر انجام مي شود. همان طور که مي دانيد خريد يک دسکتاپ پروسه اي طولاني و پيچيده را مي طلبد که بخش سي پي يو، حساس ترين بخش آن به شمار مي رود. قبل از هر چيز در مورد تعداد هسته ها، کلاک اسپيد، نوع سوکت ها و کنترلر مموري فکر مي کنيد. نسل چهارم سي پي يو هاي اينتل، توسعه زيادي پيدا کرده، اما خريداران AMD نيز دلايل خاص خود را دارند .
در جدول زیر می توانید مقایسه عملکرد پردازنده های مختلفاینتل و ای ام دیرا در حالت انجام بازی ببینید . البته اگر قیمت پردازنده ها را هم در نظر بگیرید شاید جدول برعکس شود .اين معيار نشان مي دهد عملکرد قوي هسته در حالت رقابتي  در موردسی پی یو اينتلبهتر خود را نشان مي دهد.

سی پی یو Intel بهتر است یا AMD ؟

لیست قیمت سی پی یو سرور

اين تفاوت ها مي تواند حاشيه اي باشد و يا براي شما کمتر قابل توجه باشد اگر در حال برنامه ريزي براي آورکلاکينگ هستيد و يا از چندين هسته براي يک اپليکيشن بهره بگيريد و اين به خصوص زماني خود را نشان مي دهد که پردازنده هايي مانند AMD را با تعداد هسته بيشتر ارزان تر تهيه کرد.متاسفانه در پردارنده نسل جديد هاسول در قسمت دسکتاپ ، با 4 هسته و ساعت فرکانسي مانند مدل هاي قبلي تعريف شده تفاوت چنداني ديده نمي شود. عملکرد و پرفورمنس فقط 10 درصد افزايش پيدا کرده و تفاوتهاي شاخص، ديده نمي شود. (بخش دسکتاپ و لپ تاپ)
البته، خيلي هم نبايد بدبين بود چرا که در بخش موبايل کامپيوتينگ و لپ تاپ، سي پي يوي هاسول عمر باطري را به طرز قابل توجهي افزايش داده (کمتر داغ شده و انرژي مصرف مي کند) و عملکرد آن را بالا برده است.
در عوض،سي پي يو بايد 7 روز هفته ، براي دريافت ايميل، پيام های شبکه هاي اجتماعي ، دانلود آپديت ها در حال فعال باقي بماند که اين موضوع نيز معضلي براي کاربران و فشار آمدن به دستگاه و سي پي يو است.
پردازنده هاسول Intel:فناوري جديد اينتل بر اساس معماری هاسول، روي ابزارهاي موبايل، يک تغيير بزرگ به شمار مي رود اما اگر خواهان اين تغيير در قسمت دسکتاپ هستيد، بايد بگوييم محصول آيوي بريج اينتل که هم قيمت و هم عملکرد-پرفورمنس بالايي دارد، هنوز در اوج قرار داشته و بهترين معماله اي که مي توانيد در حال حاضر در بازار دسکتاپ در قسمت سي پي يوها انجام دهيد، همين آيوي بريج است. بعد از کنترل روي دسکتاپ حتي بالاترين نوع پردازنده موجود شرکت Intel از سرياینتل هاسول Core i7-4770K، با 350 دلار،  چندان تفاوتي هنگام تست مشاهده نشد.معماري هاسول با هدف کاهش مصرف انرژي، بالا بردن عمر باطري و پرفورمنس می باشد .

مقایسه پردازنده های اینتل با ای ام دی

پردازنده های AMD:اگر دنبال پاسخ اين سوال هستيد که پس از گذشت سالها همچنان اينتل سر پاست ,بايد بدانيد دليل اش نبود رقيب جدي است و اينکه تا حدودي AMD پشت سر اينتل بوده است و اين موضوع را در پرفورمنس هاي دسکتاپ مي توان به خوبي ديد. AMD هميشه وعده هاي بزرگ به مشتريان داده و اغلب نيز آنها را آن طوري که قول داده، به سرانجام نرسانده ، چرا که نتوانسته با اينتل رقابت کند.با تمرکز روي محصولات جديد، AMD‌ نيز روي بخش موبايل کامپيوتينگ سرمايه گذاري بيشتري کرده است.سي پي يو هاي جديداين کمپاني در مدل هاي A4، A6،A8 و A10 بيش از 10 درصد سرعتگرافيک را بالاتر برده است و سي پي يو هاي بخش دسکتاپ نيز افزايش سرعت 8 درصدي را نشان مي دهد

پردازنده هاي AMD ، ارزان تر با آورکلاک بالاتر :
اين پايان داستان نيست. دو فاکتور آورکلاکينگ و قيمت پايين تر همچنان AMD را سر حال نگه داشته است و کاربران را تشويق مي کند تا براي کمتر هزينه کردن و گرفتن نتيجه براي کار با برخي اپليکيشن ها، به سوي AMD بروند. فاکتور جديد ديگر تراشه هاي موسوم به Kaveri تحت فناوري هاي جديد است که از معماري موسوم به HSA که ترکيبي از سي پي يو و جي پي يو است، بهره برده و به هر دو (سي پي يو و جي پي يو) اجازه مي دهد تا از بخشهاي ديگر مموري براي محاسبه بدون منتظر ماندن براي اتمام کار قبلي، استفاده کند. تراشه هاي کاوري Coveri در صورت موفقيت در بين عامه کاربران مي تواند بازار سي پي يو را به نفع خود تغيير دهد.
سی پی یو  AMD بهتر است یا Intel ؟
و سرانجام در پايان به سوال اصلي مقاله مي رسيم که بالاخره کدام يک بهتر هستند؟پردازنده اينتل يا AMD؟جواب سوال بسته به اين است که شما -کاربر- دنبال چه چيزي و براي چه کاري مي گرديد؟
در قسمت پاييني بازار و کاربراني که دنبال معامله براي خريد ارزان ترين ها هستندف مي توانند روي AMD حساب کنند. سریAMD A4-5300زير 1/700/000 ریال در تاریخ درج مقاله در سایت آی تی بازار قيمت دارد، بورد و سوکت مناسب با آن FM-2based است که حدود 2/200/000 ریال قيمت دارد. مشخصات خيلي برجسته نيست و با دو هسته و 1 مگابایت کش، براي کارهاي روزمره جواب مي دهد.کمي بالاتر مي توانيد روياينتل Core i3-3220دو هسته اي حساب کنيد که 3 مگ کش داشته و 3/750/000 ریال قيمت دارد و اگر اينتل را به AMD ترجيح مي دهيد، انتخاب مناسبي محسوب مي شود.
يک بار ديگر بايد تاکيد کنيم که پيشنهادات AMD با ارزش تر است. سوکت AM3-Based FX-4130‌ معامله خوبي است و از لحاظ سرعت مانند Core i3-3220 بوده و با دو هسته اضافه تر که قاعدتا چند اپليکيشنه مي شود، با قيمت 3/200/000 ریال ، حدود 25 درصد ارزان تر از اينتل است. مدل AMD FX-6130‌ از ان نيز بالاتر است که 6 هسته داشته و آورکلاک آن به 5 گيگاهرتز مي رسد و همچنان با قيمت کمتر از اينتل به فروش مي رسد.
عملکرد تک هسته اي براي دسکتاپ معمولي، در اينتل بهتر جواب داده است. اگر به آورکلاکينگ نياز نداريد با 6/000/000 ریال مي توانيد اينتل Core i5-3470 را انتخاب کرده که هم سينگل آن و هم در حالت مولتي، عملکرد مناسبي دارد.پردازنده Core i5-3570Kبه قيمت 7/350/000 ریال با 4 هسته و 6 مگ کش يکي از پردازنده هاي مناسب در حال حاضر بازار است.
براي کاربر متوسط نيز که نمي خواهد زياد هزينه کندو دنبال پرفورمنس زياد بالايي هم نيست، اين رنج پردازنده می تواند مناسب باشد. اما اگر پول داريد پيشنهاد مي شودآيوي بريج اينتل Core i7-3770Kرا بگيريد که عملکرد بالا و چند کاره گي، سي پي يو آنلاک را به خوبي مي توانيد ببينيد. پردازنده جديد AMD Coveri اگر مانند داستان هاي قديمي اين کمپاني نباشد، مي تواند بازار پي سي را تکان دهد و آن وقت اينتل را به گوشه تشک کشتي، بفرستد.
در گذشته یکی از بزرگترین مزیت های اینتل نسبت به ای ام دی خنک تربودن پردازنده بود که این مشکل را ای ام دی بازها در اثر سرعت بالای نقل و انتقال اطلاعات در هسته پردازنده میدانستند و آن را با یک فن خوب جبران می نمودند در بازار مصرف ارگانهای دولتی و شرکت ها اکثراٌ از اینتل استفاده میشد و در طرف مقابل هم بالای 95% گیم نت ها و کافی نت ها از AMD استفاده میکردند . نظر شما در مورد رقبای AMD و Intel چیست ؟ شما کدام پردازنده را ترجیح میدهید ؟

38 دیدگاه

 1. محمد

  اکتبر 9, 2019 در 9:27 ب.ظ

  شک نکنید اینتل یه سر گردن جلوتره اونم با اختلاف 10 الی 15 درصد قویتر واما amd دست دل بازتر از لحاظ قیمت تفاوت زیادی داره و اورکلاک کردن

  نتیجه برگ برده از آن amd هست

 2. محمد

  اکتبر 1, 2019 در 1:51 ب.ظ

  سلام برای کاربر نرم افزار مایا و تریدی مکس رندر کدام :سی پی یو اینتل یا ای ام دی

 3. رضا

  آگوست 21, 2017 در 1:28 ب.ظ

  سلام خدمت دوستان من قصد خرید لپتاپی دارم که نرم افزار های سنگین مثل اتوکد و اسپن و … رو به راحتی باز کنه به نظر شما core i7 7500u بهتره یا core i7 6700 hq ؟

 4. امیر محمد یراقی

  آگوست 18, 2017 در 11:32 ق.ظ

  اگر قصد کار با android studio را دارید intel را به شما پیشنهاد میکنم چرا که برخی از قابلیت های این نرم افزار مانند virtual machine تنها در اینتل کار میکند من که هم اکنون از AMD استفاده میکنم از این موضوع ناراضی ام چرا که یا باید از برنامه هایی مانند nox و … استفاده کنم یا از یک دستگاه اندرویدی دیگر که کار را سخت میکند.

 5. مفاخری

  مارس 24, 2017 در 6:47 ب.ظ

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم که با دو میلیون تومان میشه چه مدل لب تاب هایی خرید که که اولا بشه باهاش نرم افزارهای سنگین رو اجرا کرد و دوما بشه باهاش بازی های سنگین رو اجرا کرد لطفا راهنمایی بفرمایید؟

 6. حسین

  مارس 23, 2017 در 12:08 ب.ظ

  سلام من یک سوال داشتم آیا میشورد cpu amd و کارت گرافیک اینتل را در یک مادر بورد کنار هم راه اندازی کرد؟

 7. dr B

  اکتبر 25, 2016 در 8:07 ب.ظ

  من میخواستم بدونم یه لب تاپ با این مشخصات میتونه برای کارکردن با اتوکد و دلفی و نرم افزارهای دیگه ی برنامه نویسی راه بندازه ؟؟؟؟ چون میخوام به مشکل برنخورم بعد از یک مدت
  acer
  e5_a6
  ram:8g ddr4
  cpu: amd9210 (moadel e i5 e intel hast
  hard 1tb
  vga 2g

 8. amir hossein

  آگوست 30, 2016 در 6:06 ب.ظ

  Lenovo
  CpuA8
  Ram12
  HDD2
  VGA3
  Lenovo
  Cpui7
  Ram8
  HDD1
  VGA4
  این مدل هایی از لنوو بهم معرفی کردن
  Hp
  CpuA8
  Ram12
  HDD1
  VGA3
  Hp
  Cpui7
  Ram12
  HDD1
  VGA4
  این رو بهم معرفی کردن میشه لطفا بهم بگین کدوم برای کار هایی اتوکد و 3Dmax بهتره هرچی سریع تر بگین ممنون میشم

 9. amir hossein

  آگوست 30, 2016 در 1:59 ب.ظ

  من ی لب تاپ میخوام واس کار های اتو کد و 3Dmax لطفا بگید cpu amd8 بهتره براش یا corei7 لطفا سری جواب بدید

  • مدیرسایت

   آگوست 30, 2016 در 2:32 ب.ظ

   پردازنده های AMD قطعاً برای کارهای محاسباتی از سرعت بهتری برخوردار هستند ولی مقایسه پردازنده های AMD و پردازنده های Intel در یک لپ تاپ به آنالیز استفاده از نرم افزارهای مختلفی که شما استفاده میکنید نیاز دارد، انتخاب موفق پردازنده ای ام دی به انتخاب مادربورد، کارت گرافیک و رم نیز بستگی داره و در نهایت اگر همه آیتم ها در کنار هم به درستی قرار گرفته شوند در مرحله بعد مستلزم سیستم خنک کننده بسیار حرفه ای نیز هست، ولی پردازنده های Intel در سری Corei7 بسیار قدرتمند هستند و حسایت های فوق را ندارند و از طرفی کار های اتو کد و 3Dmax را به راحتی انجام می دهند مخصوصاً اگر در کنار 8 گیگابایت رم و هارد SSD باشد ، در نهایت انتخاب با شماست اگر مدل لپ تاپ مد نظرتان را اعلام می نمودید همکاران ما در واحد فنی آی تی بازار می توانستند راهنمایی دقیق تری انجام دهند. 

   لیست قیمت CPU AMD                    لیست قیمت CPU Intel

 10. مهران

  آگوست 15, 2016 در 12:25 ق.ظ

  با سلام برای کار با نرم افزار اندروید استودیو و گرفتن خروجی سریع در ماشین مجازی کدام پردازنده بهتر است ؟ اینتل یا ای ام دی ؟

 11. امیر عباس

  جولای 9, 2016 در 10:51 ب.ظ

  سلام
  من در این مطلب سی پی یو های Intel رو انتخواب می کنم زیرا سیستم هایی رو دیدم که از سی پی یو های این شرکت استفاده میکنند و خیلی هم کاربرانشان ازشان راضی هستند و من هم این سی پی یو رو انتخواب می کنم و هر لپ تاپ یا سیستمی که بخوام بخرم سعی می کنم تا از سی پی یو های اینتل درش استفاده شده باشه ولی شرکت ای ام دی هم شرکت مطرحی در این زمینه است و کارای خوبی به بازار عرضه کرده ولی خوب من اینتل رو ترجیح میدم.

 12. مهدی

  جولای 2, 2016 در 8:04 ب.ظ

  همانطور که در ای تی بازار گفته شده این سوال از اساس اشتباه است و آن به این خاطر است که باید فقط بین دو مدل amd و inel مقایسه کنیم ولی در هر صورت ارزان بودن amd در مقابل کلاک بالاشاید راهی برای خرید بیشتر این پردازنده باشد و البته مزیت دیگر amd می توان به مادربردهای متنوع برای چندین نوع پردازنده و سرعت گرافیکی بالا نام برد ولی در هر حال سرعت گسترده intel در تبلیغات و بازاریابی گوی سبقت را از amd ربوده است
  پیشنهاد من amd است زیرا یک مادر برد ای ام دی چندین پردازنده را تحت پوشش قار می دهد ولی اینتل اینگونه نیست

 13. ابوالفضل

  آوریل 3, 2016 در 11:41 ب.ظ

  به نظر من سی پی یو ای ام دی بهتر است

 14. علی محمدی

  ژانویه 22, 2016 در 6:02 ب.ظ

  سلام دوستان من در لپ تاپم پردازنده core i5 دارم موقع خرید core i7 هنوز نبود حالا می خواهم ارتقا بدم ایا ممکنه مدل لپ تاپم samsung np300e5x – با تشکر

  • مدیرسایت

   ژانویه 23, 2016 در 4:40 ب.ظ

   جناب آقای علی محمدی، ارتقاء پردازنده لپ تاپ samsung np300e5x امکان پذیر می باشد برای اطلاع از قیمت تعرفه های اجرت تعمیرکاران لپ تاپ و ارتباط با فروشندگان قطعات لپ تاپ میتوانید از طریق لینک ذیل اقدام کنید . موفق باشید

   قیمت تعرفه تعمیرات لپ تاپ

 15. مهناز

  ژانویه 4, 2016 در 7:18 ب.ظ

  سلام به مدیر محترم و دوستان من تقریبا نظر همه دوستان رو خوندم با توجه به همه اینها میخواستم بدونم من میخوام لپ تاب بگیرم واسه کارهای معماری و تری دی مکس چه نوع سی پی یو و گرافیک و رم بهتر هستش
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 16. دانلود آهنگ جدید

  نوامبر 12, 2015 در 7:44 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید ، چون در زمینه گرافیک کار میکنم سی پی یو AMD رو به پردازنده های اینتل ترجیح میدم.

 17. ilgoogle

  مارس 1, 2015 در 10:34 ب.ظ

  سلام
  من شخصا با AMD نتایج بهتری گرفتم

 18. sina

  دسامبر 26, 2014 در 8:47 ق.ظ

  core i7 ما همیشه اول بوده

 19. فراهانی

  دسامبر 11, 2014 در 11:06 ب.ظ

  پردازنده های amd سری کاوری در کارهای گرافیکی بسیار قدرتمندند . apu ها هم چیپ ست گرافیک دارند و هم cpu .
  اصلا سیستم نیازی به کارت گرافیک ندارد . ضمنا خاصیت دوال گرافیک نیز دارند که میتوان یک کارت گرافیک را به کمک آورد و مانند کراس فایر دو کارت گرافیک عمل خواهد کرد.
  مشکل فقط نایاب بودن سریهای آخر پردازنده های amd در بازار میباشد .

 20. علی

  سپتامبر 28, 2014 در 8:30 ب.ظ

  راستش من خودم یه دونه سی پی یو a10 6800k اردیبهشت امسال خریدم فقط میتونم بگم خیلی خوبه این در صورتی بود که من گیر داده بودم به سی پی یو های اینتل به نظرم با توجه به پولتون میتونید انتخاب بکنید من میگم هم توی گیم عالیه و هم توی پردازش اگه احیانا خواستید سرعت سی پی یو های amd رو بالاتر ببرید فقط کافیه وارد task management بشید و از سر برگ proccess روی برنامه مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه set priority رو روی گزینه hight بگذارید به شما اطمینان میدم برنامه رو قورت میده اینقدر سریع کارش رو تموم میکنه که خودتون باورتون نمیشه باعث میشه چند تا هسته اش متمرکز بشن روی برنامه خاص خودتون و ازش لذت میبرید
  توی گیم هم معرکه ست من تمام بازی های حرفه ای و سنگین رو نصب و بازی کردم اونم به مدت چندین ساعت بدون کوچکترین مشکلی
  من خودم amd رو توی کار با نرم افزار edius دیدم خیلی روان و عالی باهاش کار میکنه

 21. دوربین مداربسته

  سپتامبر 24, 2014 در 2:06 ب.ظ

  سی پی یو های سری a ای ام دی بسیار عالی کار می کنند مخصوصا در اور کلاکینگ

 22. امید BF4

  سپتامبر 18, 2014 در 2:15 ق.ظ

  سلام تنها راه اینه که با برنامهcpu رو تست کنید تا ببینید که قدرتش چقدره 1 تا 2 ساعت همین جوری روشن باشه سیستم تا قدرت و دما دقیقش رو بفهمید و باید به انترنت وصل باشید این نماد ها از چپ به راست گیگابایت مگابایت کیلو بایت هست

 23. ALI FX

  سپتامبر 13, 2014 در 1:00 ب.ظ

  به نظر من سی پی یو های amd خیلی قوی تر از intel هستند.
  من این نظرو با توجه به بازی هایی که روی سی پی یو amdx2 انجام دادم میگم!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. علی

  آگوست 29, 2014 در 11:26 ق.ظ

  فقط AMD بیسته بیسته من سی پی یوAMDAthlonx2 دارم 2هسته فیزیکی با 2مگ کشش بازی Wachdogzرو بدون افت فریم اجرا کرد البته اورکلاک شده از2.30به3.84خیلی خوبه دماش هم خیلی زیاد نیست بای این حال که اور شده ولی اینتل قبل از اورهم دماش زیاده چه برسه به این که بخوای اور کنی……

 25. dariush

  جولای 2, 2014 در 3:10 ق.ظ

  salam.man 2800 system jam kardam cpu m fx eight 8150 turbo e zamani ke miram bazi mire ro coolmaster ke sedash
  khyli ziad mishe to ChillControl V chizio dast nazadam mikhastam bedonam kolan intorie???seda havapeyma mide

  • مدیرسایت

   جولای 2, 2014 در 9:56 ق.ظ

   صدای زیاد فن شما به علت دور بالای آن است که طبیعی می باشد ولی برای رفع آن میتوانید از فن های رادیاتور دار که سرمای خود را از فرئون داخل مدار خود تامین میکنند استفاده نمایید .

 26. مهران

  ژوئن 3, 2014 در 11:55 ق.ظ

  به نظر من اگر اینتل کارایی خوبی نداشت شرکت های مطرح مثل مایکروسافت و خیلی شرکت های دیگه با اینتل قرارداد نمی بستند، من خودم شرکت کامپیوتری دارم و قطعا میگم اینتل با ای ام دی قابل مقایسه نیست.

 27. علیرضا

  آوریل 15, 2014 در 10:09 ب.ظ

  حامد جون 3 میلیون تومن بهترین سیستم رو میشه جمع کرد چه با سی پی یو اینتل چه ای ام دی , ولی به نظر من اگر کارهای گرافیکی و رندر کردن مدنظرت باشه پردازنده های intel مخصوصاً سری هزول با کش 8 مگابایت و مادربرد و کارت گرافیک ایسوس با پاور گرین با وات بالا میتونه بهترین انتخاب باشه تو همین سایت هم میتونی قیمت سی پی یو هارو در بیاری

 28. حامد

  آوریل 12, 2014 در 12:43 ق.ظ

  سلام
  آقا من هرچی تحقیق میکنم گیچ تر میشم!!!
  تا سقف 3m تومن اینتل یا ای ام دی؟؟؟ فقط کیس

 29. مسیح

  فوریه 15, 2014 در 5:36 ق.ظ

  سی پی یو اینتل همیشه در هر حالتی بهتره اگه شک کنید کافرید

 30. alireza haghi

  فوریه 11, 2014 در 3:06 ق.ظ

  جالب بود ولی قبول کنین سی پی وی های اینتل هم قدرت خوبی دارند , هم اینتل سازگاریش با نرم افزارها بیشتره و از طرفی هم یکی از بزرگترین خوبی های پردازنده های اینتل نسبت به ای ام دی اینه که اگر فن سی پی یو بسوزه و از کار بیوفته پردازنده تا چند دقیقه بدون فن کار میکنه و نمیسوزه

 31. رضا

  فوریه 11, 2014 در 12:04 ق.ظ

  خیلی خیلی جالب بود اگه ممکنه در مورد مادربردها هم بفرمایید متشکرم

 32. مهشید

  فوریه 10, 2014 در 10:55 ب.ظ

  حسین آقا ما با دولت اسرائیل مشکل داریم سی پی یو اینتل یا تکنولوژی های دنیا که بد نیستند , اگر مراجع شرکت سی پی یو ای ام دی را هم حرام اعلام کنند چه ؟ آنوقت باید تمام محاسباتمان را با چرتکه انجام بدهیم ؟

 33. حسین

  فوریه 9, 2014 در 11:36 ق.ظ

  پردازنده اینتل یک برند اسراییلی است و مراجع خریدن آن را صحیح نمی دانند حتی برخی حرام کرده اند که می توانید از دفتر مرجع خود بپرسید
  ولی متاسفانه پردازنده ای ام دی در بازار بسیار کم و به سختی بدست می آید آن هم مدل های متوسط به پایین و مدل های فوق العاده آن کلا نیست

 34. مینوی

  فوریه 7, 2014 در 9:06 ب.ظ

  خسته نباشید من احساس میکنم وبمسترهای آی تی بازار هم مثل من طرفدار AMD هستند شاید در بعضی جاهای این مقاله جالب کفه ترازو را به نفع AMD نگه داشته بودید ولی حقیقت اینه که هر کدام از این دو تراشه نقاط قوت و کاربردهای خاص خودشون رو دارند از طرفی اینتل در دنیا پر فروش تره , ولی این رو نمیشه انکار کرد که اگر مادربرد و گرافیکی که مناسب پردازنده های ای ام دی باشه ست بشه اینتل به گرد AMD هم در سرعت پردازش نمیرسه و در بعضی از مدل های اینتل احساس میشه که حتی کش سی پی یو جعلی باشه و شرکت اینتل فقط داره با اعداد از لحاظ روانی در بازار بازی میکنه .

  • مدیرسایت

   فوریه 8, 2014 در 11:24 ق.ظ

   جناب مینوی عزیز , ممنونم از اظهار نظر جالب شما, آی تی بازار اگر فروشنده کالائی بود شاید از برندی طرفداری میکرد ولی ما فقط محصولات بازار آی تی و منابع رو خدمت کاربران گرامی معرفی میکنیم , همانگونه که فرمودید پردازنده های اینتل و ای ام دی هر کدام موارد مصرف و نقاط قوت خودشان را دارند به همین دلیل اکثر کاربرانی که میخواهند یک پی سی برای بازی یا گرافیک داشته باشند ای ام دی را انتخاب کرده و اکثر افرادی که قصد مونتاژ سروری را دارند, اینتل برمی گزینند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی اخبار
آرشیو اخبار