تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A

تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A

HP 49A Q5949A Black LaserJet Toner Cartridge

نقد و بررسی تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A

تونر یک قطعه سخت افزاری مهم و کاربردی در پرینترها می باشد و کارتریج ها را با توجه به نوع پینتر خود انتخاب می کنید. برخی از پرینترها لیزری می باشند و برخی دیگر جوهر افشان و با توجه به نوع تکنولوژی آن ها کارتریج های متفاوتی وجود دارد. این مدل از تونر کارتریج اچ پی سازگار با پرینترهای HP LaserJet 1320 ،3390 می باشد. در کارتریج های لیزری پودرهایی وجود دارد، در صورتی که تونرهای غیرلیزری از جوهرهای رنگی استفاده می کنند. این مدل از تونر تعداد 2500 برگ را می تواند به چاپ برساند و طراحی آن به صورتی می باشد که می تواند در دمای -20 تا 40 درجه سانتی گراد عملکرد داشته باشد و در دمای 10 تا 32.5 درجه سانتی گراد عملیات ذخیره سازی را انجام دهد. این قطعه سخت افزاری در ابعاد 374*113*124 میلیمتر و با وزن 0.830 گرم در بازار ماشین های اداری عرضه شده است.

HP 49A Black LaserJet Toner Cartridge

عملکرد تونر کارتریج لیزری اچ پی :

کارتریج پرینتر HP مدل 49A اسناد را فقط به رنگ مشگی چاپ می کند. تونر کارتریج تک رنگ اچ پی که فقط رنگدانه های مشکی در آن به کار رفته است با پلاستیک ترکیب شده و عملکرد آن به صورتی است که یک غلتک داغ در دستگاه وجود دار و زمانی که این غلتک از روی کاغذ عبور می کند نوشته ها به برگه می چسبند و اسناد شما را به چاپ می رسانند. تونر از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها عملکرد خاصی دارند. این قسمت های مختلف تونر تیغه همزن، تیغه ظاهرکننده عکس، غلتک ظاهر کننده عکس، PCR- غلتک شارژ اولیه، OPC - رسانای ذاتی تصویر، تیغه پاک کننده، مخزن مایعات می باشد.

تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A

نگهداری تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A :

نگهداری درست تونر باعث طول عمر کارتریج پرینتر شما می شود و از نکات مهم نگهداری آن تعویض بلافاصله پودر تونر بعد از اتمام می باشد. اگر در مدت زمان طولانی نمی خواهید از پرینتر خود استفاده کنید بهتر است که هفته ای یکبار تونر را از دستگاه خارج کنید و آن را تکان دهید تا پودر داخل دستگاه خشک نشود. سرویس کردن خود پرینتر نیز از دیگر نکات مهم نگهداری می باشد و لازم است که هر چند وقت یکبار آن را سرویس کنید. سرویس کردن مداوم پرینتر باعث عملکرد بهتر و طول عمر بالاتر دستگاه می شود و شما هزینه کمتری صرف تعمیر دستگاه خواهید کرد.

مشخصات فنی تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A


مورد مصرف
HP 1320 - HP 1160 - HP 3390 - HP 3392
بازدهی کارتریج
2500 برگ

پرسش های متداول تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A

روش خرید تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A

شما می توانید جهت خرید تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی مشکی 49A به دو روش اقدام نمایید:

  1. خرید از فروشگاه های اینترنتی
  2. خرید حضوری و تلفنی از فروشگاه های فیزیکی بازار
قبل از خرید کارتریج پرینتر و مواد مصرفی اچ پی، به اصالت و گارانتی کالا دقت کنید. در حال حاضر، برخی از گارانتی های محبوب کارتریج پرینتر و مواد مصرفی HP در سایت آی تی بازار، گارانتی هپکن، آسان سرویس و طلایی نوین است.
سایت آی تی بازار هیچگونه مبلغی را به عنوان کمیسیون فروش از فروشگاه های معرفی شده دریافت نمی کند و تمامی خدمات آی تی بازار برای خریداران رایگان است. درآمد آی تی بازار صرفا از محل تبلیغات فروشگاه ها تامین می شود.
با مطالعه راهنمای خرید امن، با خیال آسوده معامله کنید.