فروش ویژه جمعه سیاه

کاربر گرامی، شما در حال مشاهده کالاهای گروه کارت گرافیک VGA هستید. شما می توانید با کلیک بر روی برندهای زیر، کارت گرافیک VGA مورد نظر خود را یافته و یا لیست قیمت کارت گرافیک VGA را مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ متداول در مورد کارت گرافیک VGA

 1. برای خرید کارت گرافیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  برای خریداری یک کارت گرافیک، ابتدا لازم است تا کاری را که به خاطر آن قصد خرید کارت گرافیک دارید را مشخص نمایید به عنوان مثال انجام طراحی های سه بعدی توسط 3ds Max. پس از آن مواردی مانند برند کارت گرافیک، سیستم خنک کننده آن، ظرفیت حافظه اختصاصی، سرعت کلاکینگ و در نهایت قیمت آن را در نظر بگیرید.

 2. کارت گرافیک AMD بهتر است یا NVIDIA؟

  کارت گرافیک AMD از لحاظ قیمت دارای قیمت پایین تری نسبت به کارت گرافیک های انویدیا می باشد و متناسب با قیمتی که دارد، عملکرد آن خوب و قابل قبول است. اما در عین حال این کارت گرافیک، میزان انرژی بیشتری مصرف کرده و گرمای بیشتری در مقایسه با کارت گرافیک NVIDIA تولید می کند. در آخر می توان نتیجه گرفت که انویدیا صرف نظر از قیمت بالاتری که دارد، عملکرد و کارآیی بهتری داشته و انرژی کمتری نیز مصرف می کند.

 3. بر چه اساسی، ظرفیت کارت گرافیک را باید انتخاب کرد؟

  برای انتخاب ظرفیت مناسب کارت گرافیک، باید میزان رم سیستم خود را نیز در نظر بگیرید. بهتر است که میزان رم سیستم دو برابر ظرفیت کارت گرافیک باشد. به عنوان مثال اگر کارت گرافیک مد نظر شما 4 گیگابایت ظرفیت دارد، بهتر است رم شما 8 گیگابایت باشد. از طرف دیگر، اگر از یک صفحه نمایش 720p استفاده می کند، کارت گرافیک با 2 گیگابایت رم مناسب خواهد بود، نمایشگرهای 1080p، بین 2 تا 6 گیگابایت و مانیتورهای گیمینگ با رزولوشن 1440p، به کارت گرافیکی با ظرفیت 4 تا 8 گیگابایت احتیاج خواهند داشت.

 4. بهترین کارت گرافیک های گیمینگ کدام هستند؟

  در بین بهترین کارت گرافیک های گیمینگ می توان به کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 2080 Ti، کارت گرافیک ای ام دی Radeon RX 5700، کارت گرافیک انویدیا GeForce RTX 2070 Super و کارت گرافیک زوتاک GeForce GTX 1080 Ti Mini اشاره داشت.

 5. کدام کارت گرافیک ها برای ماینینگ مناسب هستند؟

  کارت گرافیک انویدیا GeForce GTX 1070 و GeForce GTX 1060 و همچنین کارت گرافیک ای ام دی Radeon RX580 و Radeon RX Vega 56 hc از جمله بهترین کارت گرافیک های مناسب ماینینگ هستند.

 6. چه کارت گرافیکی برای رندر سه بعدی خوب است؟

  برای افرادی که کارهای گرافیکی سه بعدی انجام می دهدند، توصیه می شود تا از کارت گرافیک های انویدیا برای برای دستیابی به سرعت مناسب در رندرینگ استفاده کنند. در میان بهترین کارت گرافیک های موجود، می توان از کارت گرافیک NVIDIA RTX 2080Ti، کارت گرافیک NVIDIA RTX 2070 و NVIDIA RTX 2060 نام برد.

 7. آیا برای رندر، یک کارت گرافیک قوی نیاز است؟

  برای رندرینگ، داشتن یک سی پی یو خوب در اولویت بالاتری قرار دارد و نقش مهمتری را نسبت به یک کارت گرافیک ایفا می کند. بنابراین داشتن یک کارت گرافیک قوی در صورتیکه پردازنده نه چندان قوی دارید، خیلی در روند کار شما موثر نخواهد بود. اما در حالت کلی پس از بهره مندی از یک CPU مناسب و رم کافی، یک کارت گرافیک قوی GTX نیز می تواند در رندرینگ تاثیر خوبی بگذارد.

 8. بهترین کارت گرافیک برای انجام بازی با رزولوشن 4K کدام است؟

  در میان بهترین کارت گرافیک های 4K می توان از کارت گرافیک ای ام دی Radeon RX 5700 و کارت گرافیک انویدیا GeForce RTX 2080 Super نام برد.

 9. بهترین کارت گرافیک مناسب اتوکد کدام است؟

  بهترین کارت گرافیک ها برای کار با نرم افزار اتوکد شامل کارت گرافیک PNY مدل های Quadro K620 و Quadro K1200 وکارت گرافیک ای ام دی FirePro W4100 هستند.

 10. آیا کارت گرافیک های آنبورد ضعیف هستند؟

  کارت گرافیک های آنبرد همواره به ضعیف بودن شناخته شده اند ولی در سال های اخیر این نوع کارت گرافیک ها تغییرات قابل توجهی داشتند و برای کارهای معمول و بازی های با گرافیک نه چندان بالا، به خوبی عمل می کنند. به عنوان مثال، کارت گرافیک آنبرد اینتل مانند Intel HD و یا Iris با توجه به پردازنده ای که همراه آنها بر روی یک کامپیوتر قرار می گیرند، قادر به اجرای بسیاری از بازی ها البته بدون تنظیمات خیلی پیشرفتنه، هستند و همچنین در نمایش رنگ ها و مصرف کم انرژی به خوبی عمل می کنند. اما همچنان کارت گرافیک های آنبرد در بعضی از قسمت ها مانند اجرای برنامه های گرافیکی، عملکرد چندان خوبی ندارند.

 11. آیا امکان ارتقا و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ وجود دارد؟

  امکان تعویض کارت گرافیک لپ تاپ به دلیل onboard بودن آن نیست ولی از آنجایی که کارت گرافیک از رم موجود در لپ تاپ استفاده میکند، تا جایی که به کندی سیستم ختم نشود، می توانید در تنظیمات لپ تاپ، میزان حافظه رم کارت گرافیک را افزایش دهید.