فروش ویژه جمعه سیاه

گیم پد یا دسته بازی، دستگاهی برای کنترل بازی در دو نوع باسیم و وایرلس بوده که از ابعاد نسبتا کوچکی برخوردار می باشد و قابلیت قرارگیری میان دو دست کاربر را دارد. بر روی دسته بازی کلیدهایی برای هدایت کاراکترهای بازی و انجام اعمال گوناگون مانند تیراندازی و پرش قرار دارد و درون برخی از آنها، موتورهایی قرار گرفته است که باعث لرزش در هنگام بازی و ایجاد هیجان بیشتر در طول بازی می گردند. سایت آی تی بازار اطلاعات جامعی در مورد انواع گیم پد وایرلس پلی استیشن سونی و دسته بازی بیسیم ایکس باکس مایکروسافت را جمع آوری نموده است و با مشاهده آن، امکان اطلاع از قیمت روز و فروشندگان فعال کنسول بازی نیز وجود دارد.

کاربر گرامی، شما در حال مشاهده کالاهای گروه گیم پد - دسته بازی هستید. شما می توانید با کلیک بر روی برندهای زیر، گیم پد - دسته بازی مورد نظر خود را یافته و یا لیست قیمت گیم پد - دسته بازی را مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ متداول در مورد گیم پد - دسته بازی

 1. چگونه می توانم گیم پد PS4 را به PC یا لپ تاپ متصل کنم؟

  برای انجام این کار می توانید به دو روش عمل کنید. 1- استفاده از کابل یو اس بی 2- از طریق بلوتوث. برای اتصال دستگاه از طریق بلوتوث، ابتدا بلوتوث را در PC یا لپ تاپ خود فعال نمایید. سپس بر روی دسته بازی، کلیدهای Share و PS را به صورت همزمان فشار دهید تا چراغ چشمک زدن دسته فعال شود. سپس این گیم پد توسط کامپیوتر قابل رویت خواهد بود. پس از آن می توانید نام دسته را در میان دستگاه های بلوتوثی اطراف در PC یا لپ تاپ خود مشاهده نمایید.

 2. آیا امکان استفاده از دسته بازی PS3 بر روی PS4 وجود دارد؟

  بله، البته باید این موضوع را در نظر داشت که به صورت کلی، دسته PS3 با PS4 سازگاری ندارد و به آسانی نمی توان دسته پلی استیشن 3 را به کنسول PS4 متصل نمود. اما برای انجام این کار می توان از مبدل های گیم پد امکان پذیر خواهد بود.

 3. چگونه می توان دسته دوم را به پلی استیشن 4 وصل نمود؟

  برای متصل کردن دسته دوم به پی اس 4، لازم است که ابتدا دسته دوم را از طریق کابل یو اس بی به کنسول متصل کنید. سپس دکمه PS در وسط گیم پد را نگه داشته تا دسته با کنسول سینک شود. پس از آن دسته دوم آماده استفاده بوده و می توانید کابل را جدا کنید.

 4. آیا دسته بازی پی اس 4 رو فقط زمانیکه کنسول روشن است، می توان شارژ کرد؟

  دسته بازی PS4 را می توان در دو حالت روشن بودن کنسول و استندبای بودن دستگاه، شارژ نمود. در صورتیکه پلی استیشن شما در حالت استندبای (Rest Mode) قرار دارد، از قبل باید به تنظیمات دستگاه، قسمت Power Save Settings رفته و پس از ورود به Set Available Features in Rest Mode، تیک Supply Power to USB Ports را بزنید.

 5. مدت زمان شارژدهی کنترلر ایکس باکس وان چقدر است؟

  با هر مرتبه شارژ نمودن دسته بازی Xbox One، دسته بازی تا 30 ساعت استفاده مداوم شارژ خواهد داشت!

 6. مدت زمان شارژدهی گیم پد PS4 چقدر است؟

  با هر بار شارژ کردن کنترلر پلی استیشن 4، دسته برای 4 تا 8 ساعت استفاده مداوم، شارژ خواهد داشت.

 7. چه مدت طول می کشد تا کنترلر پلی استیشن 4 شارژ شود؟

  در صورتیکه دسته بازی پی اس فور هیچ شارژی نداشته باشد، نزدیک به 2 ساعت طول می کشد تا به طور کامل شارژ شود.

 8. چرا دسته بازی پی اس فور من به کنسول متصل نمی شود؟

  در صورت اطمینان از سالم بودن دسته PS4، می توانید کنسول را خاموش کنید. سپس دسته بازی را از طریق کابل یو اس بی به کنسول متصل کنید. پس از آن با فشردن و نگه داشتن دکمه PS بر روی دسته، اقدام به روشن کردن دستگاه نمایید. آنگاه مشاهده می کنید که کنترلر PS4 دوباره سینک می شود.

 9. علت سفید چشمک زدن کنترلر PS4 چیست؟

  سفید چشمک زن دسته بازی پی اس فور معمولا به دو علت رخ می دهد: اول: شارژ دسته در حال اتمام باشد و اینگونه هشدار می دهد تا هر چه سریعتر، با اتصال کابل یو اس بی، دسته را مجددا شارژ کنید. دوم: دسته بازی PS4 تلاش می کند تا به کنسول متصل شود ولی به دلیل نامشخصی این اتفاق نمی افتد.

 10. چگونه می توان لرزش دسته بازی پلی استیشن را غیر فعال نمود؟

  برای غیر فعال کردن لرزش دسته پی اس 4، به منوی تنظیمات، قسمت Devices رفته و تیک Enable Vibration را بردارید.

 11. امکان اتصال دسته ایکس باکس و پی اس 4 بر روی نینتندو سوئیچ وجود دارد؟

  بله، برای متصل کردن دسته بازی ایکس باکس و یا گیم پد پلی استیشن به نینتندو سوئیچ، در ابتدا باید یک دانگل یو اس بی مانند 8BitDo را به نینتندو سوئیچ وصل کنید. سپس به منوی تنظیمات سوئیچ رفته و گزینه Pro Controller Wired Communication را روشن کنید. از طرف دیگر، بر روی دسته خود مثلا دسته پلی استیشن Dualshock 4، کلیدهای Share و PS را به صورت همزمان نگه دارید تا دسته Pair شود. اکنون می توانید از دسته پلی استیشن و یا ایکس باکس خود برای نینتندو استفاده نمایید.

 12. آیا گیم پد باسیم برای ایکس باکس وان وجود دارد؟

  بله، انواع دسته بازی باسیم Xbox One با طراحی های متفاوت و در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشد.