کاربر گرامی، شما در حال مشاهده کالاهای گروه مودم و روتر هستید. شما می توانید با کلیک بر روی برندهای زیر، مودم و روتر مورد نظر خود را یافته و یا لیست قیمت مودم و روتر را مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ متداول در مورد مودم و روتر

 1. کدام مودم ADSL بهتر از بقیه مودم هاست؟

  در میان مودم های ADSL پرفروش و با کیفیت موجود در بازار می توان به مودم وایرلس تی پی لینک TD-W8961N، مودم بیسیم دی لینک DSL-2740U و مودم ADSL تندا D301 اشاره نمود.

 2. تفاوت اینترنت ADSL و VDSL چیست؟

  تفاوت اتصالات اینترنتی ADSL و VDSL در سرعت آنها است. اینترنت VDSL به دلیل استفاده از تکنولوژی فیبر نوری دارای سرعت بسیار بالاتری در دانلود و آپلود نسبت به اینترنت ADSL بوده و از فرکانس بالاتری نیز برخوردار است.

 3. بهترین مودم گیمینگ کدام است؟

  مودم روتر گیمینگ تی پی لینک Archer C5400، مودم روتر مخصوص بازی ایسوس RT-AC86U و روتر گیمینگ لینکسیس WRT32X، از بهترین مودم های گیمینگ هستند که با سرعت بالایی که در نرخ انتقال اطلاعات دارند، تجربه بازی آنلاین با کمترین تاخیر را برای کاربران به وجود می آورند.

 4. بهترین مودم های TD-LTE کدام هستند؟

  مودم های TD-LTE معمولا با برندهای هوآوی و زایکسل و ZTE در اختیار شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت TD-LTE قرار می گیرد و توسط آنها همراه با سیمکارت مخصوصشان به فروش می رسند. در میان مودم های TD-LTE موجود می توان به مودم B612 هوآوی مبین نت، مودم TD-i40 و TF-i60 هوآوی ایرانسل و مودم 4506 زایکسل که توسط شرکت شاتل به مشتریان ارائه می شود، اشاره نمود.

 5. مودم های ADSL بهتر هستند یا مودم های TD-LTE؟

  از لحاظ برقراری اتصال، مودم های TD-LTE آسانتر عمل کرده و تنها کافیست که از سیمکارت مخصوص آن برخوردار باشید و در محدوده تحت پوشش شبکه موبایل قرار گرفته باشید اما برای مودم های ADSL، شما نیازمند یک خط تلفن خواهید بود. مورد قابل تامل دیگر، سرعت دانلود و آپلود بسیار بالای TD-LTE در مقایسه با ADSL می باشد. در صورتی که بخواهید مودم خود را به محلی دیگر منتقل کنید، این کار برای مودم های TD-LTE به راحتی قابل انجام است اما برای اینترنت ADSL در مکان جدید، دوباره نیازمند یک خط و کابل تلفن و انجام تنظیمات مودم به صورت مجدد خواهید بود.

 6. سرعت اینترنت با مودم ADSL بیشتر است یا اینترنت با مودم 4G؟

  از نظر تکنولوژی، سرعت اینترنت 4G می تواند خیلی بیشتر از ADSL باشد که از طریق کابل مسی منتقل می شود. ولی در هر صورت سرعت اینترنتی که استفاده میکنید به اپراتور یا ISP که اشتراک اینترنت را از آن می گیرید نیز ارتباط دارد.

 7. تعداد آنتن مودم چه تاثیری در سرعت آن دارد؟

  تعداد آنتن های یک مودم، تاثیری در افزایش فاصله تحت پوشش آن ندارد اما اگر به درستی بر روی دستگاه قرار بگیرند، می توانند در همان فاصله، پوشش بسیار بهتری را ایجاد نمایند. ولی از نظر مساحت تحت پوشش، معمولا مودم هایی که دارای آنتن خارجی هستند، نسبت به مودم های بدون آنتن، دارای برد بیشتری هستند.

 8. مودم با فرکانس وایرلس 2.4Ghz بهتر است یا 5Ghz؟

  تفاوت اصلی مودم های با فرکانس وایرلس 2.4GHz و 5GHz در محدوده و پهنای باند آنها است. مودم با فرکانس وایرلس 5GHz قادر به انتقال داده با سرعت بالاتر و در فاصله کوتاه تر می باشد اما مودم های 2.4GHz، قادر به انتقال در فواصل طولانی تر اما با سرعت کمتر هستند.

 9. آیا مودم های گیمینگ تاثیری در افزایش سرعت اینترنت دارند؟

  مودم های گیمینگ نمی توانند تاثیری در سرعت اینترنت شما بگذارند. تفاوت مودم های گیمینگ با مودم های عادی در (QoS (Quality of Services می باشد. کاربرد QoS، تمرکز بر ارسال داده ها در جایی است که دقیقا به آن نیاز دارند. در واقع ویژگی QoS در روترهای گیمینگ باعث می شود تا جریان داده ها، اولویت بندی شوند و ترافیک ورودی بازی ها در اولویت بالاتری قرار بگیرند. در نتیجه میزان اتلاف داده و تاخیر در حین بازی بسیار کمتر شده، این در حالیست که سایر کارها مانند دانلود فایل، تماشای آنلاین و آپلود نیز در حال انجام شدن هستند. همچنین معمولا مودم های گیمینگ دارای نرخ بالایی در انتقال اطلاعات هستند.

 10. اینترنت ADSL را انتخاب کنم یا اینترنت TD-LTE؟

  اینترنت TD-LTE دارای سرعت بسیاری بالایی در آپلود و دانلود بوده و برای نصب و راه اندازی آن تنها نیازمند یک مودم TD-LTE به همراه یک سیمکارت خواهید بود. البته قرار گرفتن در محدوده ای که پوشش TD-LTE داشته باشد، نیز حائز اهمیت است. در مورد اینترنت ADSL، برای راه اندازی آن، به یک خط تلفن نیاز خواهید داشت و میزان سرعت آن به مراتب کمتر از TD-LTE خواهد بود. اما نکته ای که در مورد اینترنت ADSL وجود دارد، اتصال مطمئن تر و پایدارتر آن در مقایسه با TD-LTE است زیرا اتصال TD-LTE تحت تاثیر شرایط جوی و میزان آنتن دهی، می تواند با مشکل مواجه شود.

 11. تفاوت مودم و روتر چیست؟

  مودم ها وظیفه اتصال دستگاه ها به اینترنت را بر عهده دارند ولی روتر وظیفه مسیریابی در شبکه را به عهده دارند. به عبارت دیگر هنگامی که در یک شبکه، دو رنج آی پی متقاوت وجود دارد، روتر وظیفه مسیریابی را انجام می دهد و بسته های اطلاعات را از یک رنج آی پی به رنج آی پی دیگر هدایت می کند.‎