طراحی استاپ موشن

طراحی استاپ موشن

Motion Stop Design
نمودار قیمت

نقد و بررسی طراحی استاپ موشن

طراحی استاپ موشن

طراحی استاپ موشن امکان تنظیم تایمر برای فریم برداری خودکار را داشته و از نمایش تمام فریم ها به صورت جدولی برای تسلط بیشتر برخوردار است. این طراحی و گرافیک استاپ موش به دوره ی آغازین تاریخ سینما زمانی که آلبرت اسمیث و جیمز استوارت بلکتون در سال 1898 سیرک هامپتی دامپتی را به این شیوه ساختند، برمیگردد و 35 سال پس از آن امریکا تولید انیمیشن های استاپ موشن را شروع کرد و آغازگر این جریان شخصی به نام ویلیس اوبراین بود. اکنون پس از 118 سال استاپ موشن از محبوبیت فراوانی برخوردار است و فیلم سازان بزرگ به ساخت اینگونه آثار می پردازند. از آثار استاپ موشنی برجسته می توان به انیمیشن ماری و مکس را که در سال 2009 به کارگردانی آدام الویت ساخته شد اشاره کرد.در ساخت انیمیشن های داستانی، جلوه های ویژه در سینما و حتی در صنعت تبلیغات چه در تبلیغات تلوزیونی و چه در تبلیغات موجود در وب سایت ها جایگاه ویژه ای دارد و مخاطبین زیادی را به خود جذب می کند و در ذهن بیننده اش باقی می ماند. معمولا برای سهولت شکل دادن به اشیا و کاراکترها از گل رس و یا خمیر استفاده می شود که به این نوع استاپ موشن، انیمیشن خمیری یا کلیمیشن گفته می شود.از تکنیک های انیمیشن (پویا نمایی) است که در آن یک شیء یا مدل ثابت (که می تواند عروسک، لوگو، نقاشی و ... باشد) را مقدار کمی حرکت می دهند و با دوربینی که ثابت واقع شده است از هر فریم عکس برداری یا فیلمبرداری می کنند.

کاربردهای مهم طراحی استاپ موشن :

 • امکان تنظیم تایمر برای فریم برداری خودکار
 • نمایش تمام فریم ها به صورت جدولی برای تسلط بیشتر
 • امکان کپی/پیست، حذف و تنظیم سرعت فریم ها
 • تنظیم اکسپوژر، روشنایی و فوکوس و فیلمبرداری در حالت سینما (2.35:1)
 • افزودن موزیک از حافظه یا فضای ابری و امکان ضبط مستقیم صدا در هر فریم
 • گرفتن خروجی های 4K یا GIF و امکان اشتراک گذاری مستقیم در یوتوب و اینستاگرام
 • استفاده از تکنیک تهیه ی یک مجموعه از تصاویر ثابت، که قبل از تبدیل شدن به سکانس فیلم، در صحنه ی هر یک از آن ها تغییرات لازم اعمال شده باشد
 • نیاز به آنالیز دقیق زمان برای هر حرکت ویژه وجود دارد
 • سپس از پشت سر هم قرار دادن تصاویر این حرکت های فریم به فریم، تصویر حرکت القا می شود
 • انیمیشن استاپ موشنی که در آن از انسان یا مدل واقعی استفاده می شود پیکسیلیشن نام دارد

پرسش های متداول طراحی استاپ موشن

روش خرید طراحی استاپ موشن

شما می توانید جهت خرید طراحی استاپ موشن به دو روش اقدام نمایید:

 1. خرید از فروشگاه های اینترنتی
 2. خرید حضوری و تلفنی از فروشگاه های فیزیکی بازار
قبل از خرید طراحی و گرافیک بدون برند، به اصالت و گارانتی کالا دقت کنید. در حال حاضر، گارانتی محبوب طراحی و گرافیک New Brand در سایت آی تی بازار، گارانتی چهار فصل است.
سایت آی تی بازار هیچگونه مبلغی را به عنوان کمیسیون فروش از فروشگاه های معرفی شده دریافت نمی کند و تمامی خدمات آی تی بازار برای خریداران رایگان است. درآمد آی تی بازار صرفا از محل تبلیغات فروشگاه ها تامین می شود.
با مطالعه راهنمای خرید امن، با خیال آسوده معامله کنید.