اهمیت کیف پول سخت افزاری برای نگهداری بیت کوین

اهمیت کیف پول سخت افزاری برای نگهداری بیت کوین در چیست؟ این سوالی است که برای خیلی از تازه وارد ها به دنیای ارزهای یجیتال پیش می آید. اغلب افراد در ابتدای کار از صرافی های موجود برای خرید و نگهداری ارزهای خود استفاده می کنند. اما دلایل زیادی وجود دارد که شما باید یک کیف پول سخت افزاری برای خود داشته باشید که از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شما پشتیبانی کند. با ارسال ارزهای دیجیتال خود به یک صرافی متمرکز، در حقیقت مالکیت ارزهای دیجیتال خود را به صرافی واگذار کرده‌ اید واین می تواند موجب مشکلاتی برای شما شود. در صرافی ‌ها کنترل کامل دارایی‌ های دیجیتال افراد در دست صرافی است. در حقیقت ارزها در کیف پول صرافی ‌ها نگهداری می ‌شود و فقط عدد موجودی در حساب کاربران صرافی در نظر گرفته می شود.

کیف پول سخت افزاری و صرافی ها برای ذخیره بیت کوین

لیست قیمت کیف پول سخت افزاری

نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی ها

در صورتی که شما ارزهای دیجیتال خود را در صرافی ها نگه دارید، در حقیقت شما به ارزهای دیجیتال خود دسترسی دارید، اما از طرفی مجبورید به صرافی اعتماد کنید که یک شرکت سالم باقی بماند و امنیت دارایی‌ های شما را حفظ کند. درست است که صرافی ها به صورت سالم و شفاف کار می کنند اما همواره خطرات خارجی وجود دارد که می تواند ارز دیجیتال شما را در آن تهدید کند. بنابراین بهترین راه برای نگهداری بلند مدت ارز دیجیتال ذخیره آن در یک کیف پول سخت افزاری معتبر است.

نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی ها

استفاده از کیف پول سخت افزاری برای امنیت بیشتر ذخیره رمز ارزها

با توجه به توضیحاتی که داده شد معتبرترین روش برای نگهداری از ارزهای دیجیتال ذخیره کردن آنها در یک کیف پول ارز دیجیتال می باشد. کیف پول های معتبری که بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر شخصی قابل نصب هستند، کلید خصوصی 12 یا 24 کلمه ای به شما می دهند. از انواع کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره بیت کوین می توان به کیف پول نرم افزاری برای موبایل مانند تراست ولت و کیف پول قابل نصب بر روی کامپیوتر شخصی مانند اکسودوس اشاره کرد. این کیف پول ها رایگان هستند و اگر نکات امنیتی آنها به درستی توسط خود کاربر رعایت شود، تهدیدی در مورد ارز دیجیتال وجود نخواهد داشت. در صورتی که امنیت بیشتری برای دارایی های خود می خواهید بهتر است از کیف پول سخت افزاری از نوع ذخیره سازی سرد یا آفلاین استفاده نمایید.

استفاده از کیف پول سخت افزاری برای امنیت بیشتر ذخیره رمز ارزها

در هر صورت تا زمانی که رمز ارزهای شما بر روی کیف پول شخصی شما قرار داشته باشد و نکات ایمنی لازم که در هنگام نصب توضیح داده می شود را رعایت کنید، خطری برای ارز دیجیتال شما وجود نخواهد داشت.

شیما ترابی

دانش آموخته زبان انگلیسی و روانشناسی هستم. چندین مقاله در زمینه های مختلف منتشر کرده ام و به مباحث حوزه فناوری اطلاعات بسیار علاقمند هستم. تولید محتوا از علائق اصلی من بوده و در حال حاضر در این حوزه فعالیت می کنم. همکاری با آی تی بازار و تیم حرفه ای این مجموعه از افتخارات کارنامه کاری من می باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. کیف پول ارز دیجیتال لجر نانو ایکس از همه بهتره دوستان، البته قبل از خرید حتما خوب تحقیق کنید تو همین سایت آی تی بازار راجع به کیف پول های سخت افزاری توضیحات داده و من بررسی کردم کامله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا