عبور توییتر از مرز 300 میلیون کاربر فعال

در حالی که توییتر در نظر داشت گزارش مالی جدید خود را طی روزهای آینده منتشر نماید، دیروز ناگهان آمار و ارقام این گزارش در اینترنت منتشر گشت.

گویا مجموعه ای به نام Selerity توانسته به این گزارش در وبسایت سهامداران توییتر دست پیدا کند و زودتر از موعد نسبت به انتشار آن اقدام نماید. این موضوع یک بعد از ظهر سیاه را برای توییتر رقم زد و واکنش منفی بازار بورس را با خود به همراه آورد.

عبور توییتر از مرز 300 میلیون کاربر فعال

توییتری ها که با کاهش ۱۸ درصدی ارزش سهامشان مواجه شده بودند، تصمیم گرفتند به صورت موقتی معامله سهام را متوقف کنند و به صورت رسمی گزارش وضعیت مالی خود را منتشر نمایند.

در ادامه بااخبار آی تیبازار همراه باشید تا شرایط مالی توییتر در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ را مورد بررسی قرار دهیم.

گزارش منتشر شده نشان می دهد که توییتر در زمینه درآمدزایی با مشکلات بسیاری مواجه است. این شرکت در سه ماهه گذشته توانسته درآمدی ۴۳۶ میلیون دلاری داشته باشد؛ کارشناسان پیش از این پیش بینی می کردند که این شبکه اجتماعی بتواند در این بازه زمانی به درآمد ۴۵۶ میلیون دلاری دست پیدا کند.

عبور توییتر از مرز 300 میلیون کاربر فعال

مدیران توییتر یکی از دلایل کسب درآمد کمتر از انتظار را خرید شرکت TellApart می دانند. TellApart یک شرکت فعال در زمینه تبلیغات هدفمند اینترنتی است که پیوستنش به توییتر می تواند راه های درآمدزایی جدیدی را برای این مجموعه، خلق نماید. جالب است بدانید که مدیرعامل توییتر، یکی از سرمایه گذاران اولیه شرکت TellApart بوده است.

توییتر در سه ماهه گذشته ۱۶۲ میلیون دلار ضرر داده است که این رقم در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، ۳۰ میلیون دلار بیشتر شده است.

اعداد و ارقام ذکر شده در بالا، در نهایت منجر به این شده است تا توییتر انتظارات خود برای فصل آینده را نیز پایین بیاورد. در حالی که پیش از بلومبرگ پیش بینی کرده بود که توییتر می تواند در سه ماهه دوم ۲۰۱۵، به درآمد ۵۳۸ میلیون دلاری دست پیدا کند، مدیران این مجموعه هم اکنون اعلام کرده اند که برای فصل بعدی انتظار درآمدی بین ۴۷۰ تا ۴۸۵ میلیون دلار را دارند.

نیمه پر لیوان برای توییتر، تعداد کاربران فعال آن است. این شبکه اجتماعی برای اولین بار در طول فعالیت خود توانسته تا از مرز ۳۰۰ میلیون کاربر فعال گذر کند. این عدد در مقایسه با سال گذشته بالغ بر ۱۸ درصد افزایش داشته است.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. با سلام
    با اینکه توییتر کاربران زیادی دارد اما هم اکنون اینستاگرام با داستن 500 میلیون کابر بیشترین امار عضویت را در بین شبکه های اجتماعی دارد. یکی از دلایلی که توییتر از اینستاگرام عقب افتاد،تحریم بودن توییتر در برخی کشور ها از جمله ایران است و در مقابل آن عضویت اسان در اینستاگرام. بنظر میرسد توییتر اکنون با مشکلات جدی مواجه شده است و برای بازگشت به قدرت نیاز به تجدید نظر در ساختار خود دارد.مرسی از ای تی بازار

  2. توویتر یکی از خوب های صفحه های مجازی است که توانسته کاربران خیلی زیادی را جذب کند( بنا به اخبار سایت آی تی بازار،از مرز 300 میلیون کاربر هم فراتر رفته است)اخبار خیلی و خوب و جالبی قرار دادید و در مورد شرایط مالی این شرکت نیز توضیحاتی قرار دادید خیلی خوب بود تشکر از شما.

  3. با سلام
    عبور توییتر از مرز 300 میلیون کاربر فعال که این امر برای توییتر یک خبر خوب است و هرچه کاربران توییتر زیاد شود رتبه بالاتری هم میگرد و افراد بیشتری از توییتر بازدید میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا