نتفلیکس افزونه مدیریت دستگاه ها را اضافه کرد

میخواهید دوست سابقتان را که قبلاً از حساب کاربری شما استفاده میکرد، بدون عوض کردن رمز عبورتان از حساب خود بیرون کنید؟ گزینه جدید نتفلیکس این کار را ممکن خواهد کرد. در روز پانزدهم نوامبر امسال، نتفلیکس بخش «مدیریت دسترسی و دستگاه ها» را اضافه کرده است که به صاحبان حساب کاربری اجازه میدهد از راه دور دستگاه هایی را که نمیشناسند یا نمیخواهند وارد سیستم شوند، بیرون کنند.

افزونه مدیریت دستگاه ها برای نتفلیکس

این افزونه میتواند به نتفلیکس کمک کند تا کاربران بیشتری حساب کاربری بخرند. همانطور که میدانیم، بسیاری از کاربران نتفلیکس به صورت رایگان و بدون اطلاع صاحب اصلی حساب وارد سیستم آنها میشوند و از خدمات استفاده میکنند. این ویژگی جدید به دنبال محدودکردن اشتراک گذاری حساب های کاربری، مثل انتقال حساب کاربری به همدیگر صورت گرفته است تا نتفلیکس نیز در این میان ضرری نکند.

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات کریسمس، بسیاری از اعضا میخواهند نتفلیکس را با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارند. بسیاری از کاربران ممکن است در طول مسافرت در هتل وارد حساب کاربری شوند و یادشان برود که خارج شوند. اما دیگر با ویژگی جدید نیازی نیست نگران این موضوع باشند.

افزونه مدیریت دستگاه ها برای نتفلیکس
افزونه مدیریت دستگاه ها برای نتفلیکس

نحوه حذف دستگاه های اضافه حساب نتفلیکس

برای حذف دستگاه ها از یک حساب، مشترکین نتفلیکس میتوانند به بخش «تنظیمات حساب» خود رفته و گزینه «مدیریت دسترسی و دستگاه ها» را انتخاب کنند که جدیدترین دستگاه های کاربران و همچنین نوع دستگاه (تلویزیون هوشمند، دستگاه اندروید و غیره)، آدرس IP و زمان و تاریخ دقیق آخرین دسترسی هر دستگاه به حساب نتفلیکس مشترک را نشان میدهد.

پس از انتخاب بخش «خروج از حساب» نتفلیکس تغییر رمز عبور را برای امنیت بیشتر به شما پیشنهاد میکند، اما نیازی ضروری نیست. در آینده صاحبان حساب ها اعلان های ورود جدید را از طریق ایمیل دریافت میکنند و آنجا میتوانند تأییدشان کنند. نتفلیکس میگوید از پانزدهم نوامبر این ویژگی برای همه کاربرانش در وب، دستگاه های iOS و اندرویدی در دسترس است.

نحوه حذف دستگاه های اضافه حساب نتفلیکس
نحوه حذف دستگاه های اضافه حساب نتفلیکس

مزیت افزونه مدیریت دستگاه ها در نتفلیکس

این ویژگی مخصوصاً برای کسانی که به بخش های ارزان تر نتفلیکس مثل «Basic» یا «Basic with ads» دسترسی دارند و فقط اجازه ورود یک حساب در عین حال را به کاربر میدهد، بسیار مفید است. (اعضای استاندارد میتواند به طور همزمان از دو دستگاه نتفلیکس را تماشا کننند و اعضای ممتاز میتوانند از چهار دستگاه از خدمات حساب کاربری استفاده کنند.)

مزیت افزونه مدیریت دستگاه ها در نتفلیکس
مزیت افزونه مدیریت دستگاه ها در نتفلیکس

نتفلیکس در ماه های اخیر بخش اشتراک گذاری رمز عبور را به صورت سفت و سخت زیر نظر دارد و از آن جلوگیری میکند. نتفلیکس در طی تماسی با سرمایه گذاران در ماه گذشته اعلام کرد که اشتراک گذاری رمز عبور به درآمد صدمه میزند و راه اندازی ویژگی «اعضای اضافی» یکی از راه های کسب درآمد بهتر در اوایل سال ۲۰۲۳ میباشد. این ویژگی اشتراک گذاری برای افراد خارج از خانواده به این صورت است که با دریافت هزینه اضافی، بتوانند حساب کاربری خود را به اشتراک بگذارند و در عین حال هم سابقه تماشا و فهرست تماشای خود را به صورت شخصی نگه دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا