پرینتر یا چاپگر، دستگاهی است که با اتصال آن به یک کامپیوتر، می توان تصاویر و متون را چاپ نمود. چاپگرها در انواع گوناگونی ساخته شده اند که دو مورد از شناخته شده ترین آنها پرینتر لیزری و چاپگر جوهر افشان هستند. برخی از این پرینترها، علاوه بر داشتن قابلیت پرینت، دارای امکانات دیگری مانند کپی، اسکن و فکس نیز هستند که با نام چاپگرهای چندکاره در بازار ماشین های اداری به فروش می رسند. در سایت آی تی بازار، علاوه بر آخرین اخبار چاپگرها، می توانید مدل های گوناگون پرینتر اچ پی، چاپگر کانن، فیش پرینتر بیکسلون و پرینتر اپسون را مشاهده نمایید و از قیمت روز انواع پرینتر که توسط فروشندگان آنها در سایت آی تی بازار قیمت گذاری شده اند، مطلع گردید.

کاربر گرامی، شما در حال مشاهده کالاهای گروه پرینتر - چاپگر هستید. شما می توانید با کلیک بر روی برندهای زیر، پرینتر - چاپگر مورد نظر خود را یافته و یا لیست قیمت پرینتر - چاپگر را مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ متداول در مورد پرینتر - چاپگر

 1. کدام برند پرینتر جهت خریداری مناسب می باشد؟

  در میان برندهای معتبر جهانی که در زمینه تولید پرینتر نیز فعالیت دارند و دارای کیفیت بالایی در عملکرد و سخت افزار هستند، می توان از پرینترهای HP نام برد که دارای مدل های گوناگون با قابلیت های مختلف مانند اسکن، کپی و فکس می باشد. پس از آن پرینترهای کانن نیز در میان کاربران خانگی و ادارات رایج می باشند.

 2. بهترین پرینترهای خانگی کدام هستند؟

  برای انتخاب پرینتر مناسب منزل، لازم است تا نیاز خود برای استفاده از چاپگر خانگی را مشخص نمایید. در صورتیکه تعداد صفحاتی که قرار است چاپ کنید زیاد نباشند و چاپ با کیفیت تصاویر برای شما نیز حائز اهمیت باشد، پرینترهای جوهرافشان می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. در صورتیکه حجم مطالبی که می خواهید پرینت نمایید، زیاد باشد و نیازمند سرعت بالایی در چاپ نیز باشید، پرینترهای لیزری تک رنگ مقرون به صرفه تر خواهند بود و گزینه بهتری برای شما هستند. از بهترین پرینترهای خانگی می توان به پرینتر M15w اچ پی، چاپگر MFC-J995DW برادر، پرینتر اپسون مدل EcoTank ET-3760، پرینتر Pixma TS9120 کانن و چاپگر C1810W سامسونگ اشاره کرد.

 3. پرینترهای اچ پی بهتر هستند یا چاپگرهای کانن؟

  پرینترهای اچ پی از لحاظ کیفیت، سخت افزار و امکان شارژ مجدد کارتریج در مقایسه با پرینترهای کانن، موفق تر عمل کرده و بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد. اما پرینترهای Canon نیز دارای برتری هایی مانند بالا بودن کیفیت تصاویر اسکن شده می باشد.

 4. پرینتر جوهرافشان بهتر است یا پرینتر لیزری؟

  با توجه به نوع اطلاعات و اسناد قابل چاپ و همچنین حجم پرینت، می توان در انتخاب پرینتر مناسب تصمیم گیری بهتری داشت. پرینترهای جوهرافشان، از کیفیت بسیار خوبی در چاپ تصاویر و اسناد رنگی برخوردار بوده و برای حجم چاپ کم و با کیفیت بالا گزینه مناسبی می باشد. در صورتیکه کیفیت چاپ و رنگی بودن آن، چندان حائز اهمیت نباشد، همچنین حجم اطلاعات قابل چاپ نیز زیاد بوده و نیازمند سرعت بالایی در پرینت برگه ها باشید، بهتر است تا از پرینترهای لیزری استفاده نمایید.

 5. قبل از خرید پرینتر، چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

  پیش از خریداری پرینتر، لازم است تا نکاتی را در نظر بگیرید: حجم کاری که قرار است پرینتر انجام دهد، کیفیت چاپ، میزان مصرف کارتریج دستگاه، ابعاد پرینتر، مشخص نمودن فضایی برای قرار دادن چاپگر پس از خرید، برخورداری پرینتر از امکانات مورد نیاز شما مانند اسکن، کپی و فکس، سهولت در استفاده از دستگاه و عدم پیچیدگی آن و در نهایت قیمت پرینتر از جمله موارد مهمی هستند که پیش از خرید یک چاپگر خانگی یا اداری باید مورد توجه قرار بگیرند.

 6. کدام نوع پرینتر دارای سرعت بالایی در چاپ می باشد؟

  پرینترهای لیزری دارای سرعت بالاتری در چاپ در مقایسه با پرینترهای جوهرافشان هستند.

 7. منظور از پرینترهای چندکاره یا Multifunction چیست؟

  پرینترهای چندکاره یا Multifunction چاپگرهایی هستند که علاوه بر قابلیت پرینت، دارای امکانات دیگری مانند اسکن، کپی و فکس نیز هستند. بنابراین نیاز به خریداری جداگانه این دستگاه ها را برطرف می سازند.

 8. بهترین پرینترهای چندکاره کدام هستند؟

  از میان بهترین پرینترهای چندکاره (Multifuction) می توان به پرینتر کانن Pixma TS9120، پرینتر اپسون WF-2760، چاپگر MFC-J985DW برادر و پرینتر XP-640 اپسون اشاره نمود.

 9. رزولوشن یا دقت چاپ در چاپگرها چیست؟

  رزولوشن چاپ یک پرینتر، میزان جزئیاتی است که یک پرینتر قادر به چاپ آنها می باشد. به عبارت دیگر، تعداد نقاطی که در هر اینچ (DPI) چاپ شوند.

 10. مزیت پرینترهای وایرلس نسبت به چاپگرهای باسیم چیست؟

  در پرینترهای وایرلس نیازی به استفاده از کابل برای اتصال پرینتر به کامپیوتر نمی باشد و سیستم های بیشتری می توانند به صورت بیسیم به آن متصل شوند. اما در عین حال پرینترهای باسیم، برای افرادی که تنها یک یا دو سیستم دارند و تعداد کامپیوتر آنها زیاد نیست، گزینه مناسب تری بوده و از اتصال پایدارتر و قابل اطمینان تری برخوردار خواهند بود. همچنین قیمت پرینترهای باسیم پایین تر از پرینترهای وایرلس می باشد.

 11. کدام پرینترها دارای کاتریج ماندگارتر و مصرف جوهر کمتری می باشند؟

  از میان پرینترهایی که دارای کارتریج های ماندگارتر و میزان مصرف جوهر کمتری می باشند می توان از پرینتر اچ پی OfficeJet Pro 8035، پرینتر اپسون WF-7710، چاپگر چندکاره کانن MX922 و پرینتر MFC-J805DW برادر نام برد.