قیمت پرینتر (روز 27 فروردین)

مقایسه قیمت پرینتر در 33 برند

شما در حال مشاهده کالاهای گروه پرینتر هستید. جهت مقایسه قیمت پرینتر در انواع برند موجود در بازار چاپگر، روی نام برند مورد نظرتان کلیک نمایید.
لیبل پرینتر صنعتی گودکس EZ2250i
47,000,000 تومان
1 فروشگاه
فیش پرینتر حرارتی زبرا QLn320
42,500,000 تومان
1 فروشگاه
فیش پرینتر حرارتی اسکار Pos93
8,100,000 تومان
1 فروشگاه
پرینتر سوزنی اپسون LQ-2190
26,300,000 تومان
3 فروشگاه
لیبل پرینتر صنعتی توشیبا B-EX6T3
219,800,000 تومان
1 فروشگاه
لیبل پرینتر دلتا 4200PLUS
9,500,000 تومان
1 فروشگاه
لیبل پرینتر وینکد C343C
16,400,000 تومان
1 فروشگاه
لیبل پرینتر وینکد C342C
10,800,000 تومان
2 فروشگاه
پرینتر لیزری کانن i-SENSYS LBP226dw
18,500,000 تومان
3 فروشگاه
پرینتر لیزری رنگی کانن LBP623Cdw
49,000,000 تومان
4 فروشگاه
پرینتر لیزری اچ پی M402d
32,000,000 تومان
8 فروشگاه
پرینتر لیزری اچ پی M604n
85,000,000 تومان
2 فروشگاه
پرینتر لیزری رنگی اچ پی M551n
64,950,000 تومان
1 فروشگاه
پرینتر لیزری اچ پی LaserJet P1505
25,740,000 تومان
4 فروشگاه
پرینتر لیزری اچ پی P2055
47,500,000 تومان
3 فروشگاه
1147 پرینتر

پرسش های متداول پرینتر

کمپانی های بسیار زیادی در زمینه چاپ فعالیت می کنند و هر کدام از آنها پرینتر های تخصصی به بازار ماشین های اداری معرفی کرده اند. برند هایی همچون اچ پی، کانن، اپسون و برادر با معرفی طیف وسیعی از چاپگرها با قابلیت های مختلف توانسته اند سهم بزرگی از بازار فروش چاپگر را به خود اختصاص دهند.

انواع پرینتر بر اساس ساختار

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید برای اولین بار پرینتر خریداری کنید، بدون شک در ابتدا با مدل های مختلفی در بازار مواجه می شوید، بدین منظور شما می توانید با مطالعه مطالب ذیل و در نظر گرفتن پارامتر های مهم برای انتخاب چاپگر، خرید خوبی را تجربه کنید.

1. پرینتر های جوهر افشان

پرینتر های جوهر افشان در بازار ماشین های اداری برای چاپ عکس بسیار محبوب تر از مدل های دیگر بوده و از این رو خرید این پرینتر برای مصارف خانگی نیز بسیار مرسوم می باشد. پرینتر های جوهر افشان جوهر را بر روی کاغذ اسپری می کنند و همین موضوع سبب می باشد تصاویر و متون با کیفیت بسیار بالایی چاپ شوند. سرعت چاپ پرینتر جوهر افشان نسبت به چاپگر لیزری پایین تر است و معمولا قابلیت چاپ بین 5 تا 18 صفحه را دارا هستند.

چاپگر جوهر افشان

نکات مهم برای خرید پرینتر جوهر افشان

پرینتر های جوهر افشان اغلب بسیار ارزان قیمت هستند. شرکت های سازنده این پرینترها، آنها را به قیمت یا کمتر از بهای تمام شده پرینتر به فروش می رسانند. ( یادتان باشد که هیچ ارزانی بی دلیل نیست !) تولید کنندگان پرینترهای جوهر افشان به جای اینکه سود خود را یک بار از فروش چاپگر جوهر افشان کسب کنند، با فروش مواد مصرفی و جوهر چاپگر گران قیمت به شما به طور مداوم درآمد کسب می کنند. پس در صورتیکه به پرینتر های جوهر افشان نیاز مبرم و مداوم دارید تصمیم به خرید بگیرید.

2. پرینتر های لیزری

خلاف برداشتی که از نام پرینتر لیزری می شود، این نوع از چاپگرها از پودر و حرارت برای چاپ استفاده می کنند. اگر شما جزو کسانی هستید که می خواهید اسناد متنی زیادی را چاپ کنید، چاپگرهای لیزری با توجه به سرعت العمل بسیار بالا، گزینه مناسبی برای خرید هستند. نکته ای که می بایست به آن توجه کنید این است که پرینتر لیزری برای چاپ اسناد و متن کاربرد بیشتری دارد و گزینه مناسبی برای چاپ تصاویر نیست ولی پرینتر های جوهر افشان از کیفیت خوبی در چاپ عکس برخوردار هستند.

3. پرینتر های چندکاره

پرینتر های چندکاره دارای قابلیت چاپ، اسکن، کپی و در برخی از دستگاه ها از قابلیت فکس برخوردار هستند. از این رو افراد می توانند با هزینه معقول و همچنین فضای کمتر دستگاهی را خریداری کنند که 3 یا 4 کار را به صورت همزمان برای آنها انجام دهد. پرینتر های چندکاره بیشتر برای محیط های اداری و شرکت های کوچک و بزرگ بسیار پر کاربرد بوده و جزو مدل های پرفروش بازار ماشین های اداری نیز می باشند.

پرینتر چندکاره از نمای بالا

4. پرینتر 3 بعدی

پرینتر های سه بعدی جزو دستگاه هایی هستند که با رونمایی از آن ها انقلاب جدید در صنعت چاپ رخ داد و توانایی این را دارند که طرح دیجیتالی شما را به صورت لایه به لایه به حالت فیزیکی چاپ کنند. پرینتر های سه بعدی متنوعی با توجه به ابعاد قابل چاپ و نوع رزینی که در عملیات چاپ از آن استفاده می کنند وجود دارد که طیف وسیعی از کاربرد مانند چاپ اعضای مصنوعی بدن، قطعات صنعتی و هوافضا را دارند.

پرینتر 3 بعدی

5. پرینتر لیبل زن

پرینترهای لیبل زن غیر صنعتی معمولا به صورت رومیزی و پرینترهای دستی به بازار عرضه می شوند که ظرفیت و سرعت چاپ متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. از چاپگرهای لیبل معمولا برای چاپ لیبل قیمت کالا، لیبل زدن به دستگاه ها و کابل ها در اتاق های سرور و انواع برچسب استفاده می شود.

پرینتر لیبل زن

6. پرینتر حرارتی

پرینتر های حرارتی از مکانیزم جدیدی برای چاپ برخوردار هستند. در واقع پرینتر های حرارتی برای چاپ بر روی کاغذ از جوهر استفاده نمی کنند و با حرارتی که در قسمت هد این دستگاه ها ایجاد می شود، می توانند اطلاعات مورد نظر را چاپ کنند. البته نکته مهمی که می بایست به آن توجه کنید این است که کاغذ مورد نیاز برای پرینتر های حرارتی باید در مقابل حرارت حساس بوده و واکنش نشان دهد.

چاپگر حرارتی

7. پرینترهای سوزنی

پرینتر های سوزنی جزو چاپگر های بسیار قدیمی هستند و اکثر این پرینتر ها توانایی این را دارند به صورت سیاه و سفید عمل کنند و در برخی از مدل ها نیز می توان از جوهر رنگی استفاده کرد. این دستگاه ها از سوزن های باریکی تشکیل شده اند و در اثر ضربه به جوهر اسناد را بر روی کاغذ چاپ می کنند. از این پرینتر ها معمولا در ادارات، شرکت ها و بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد و گزینه مناسبی برای مصارف خانگی نیست.

چاپگر سوزنی

8.  پرینتر کارت PVC

پرینتر های PVC یکی از چاپگر های بسیار کاربردی هستند که برای چاپ انواع کارت پرسنلی، کارت دانشجویی، کارت تخفیف و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از پرینتر ها برای چاپ کارت از ریبون استفاده می کنند. در واقع ریبون جوهری مخصوص برای پرینتر های PVC بوده و ریبون های هر پرینتر با توجه به برند و مدل متفاوت می باشد.

پرینتر کارت PVC

9. جت پرینترهای صنعتی

جنت پرینتر های صنعتی جزو چاپگر هایی هستند که به دلیل چاپ سریع و کیفیت بالایی که دارند در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با استفاده از آن تاریخ انقضا محصول، سری ساخت، بارکد و غیره در هنگام بسته بندی و یا سطوح مختلف استفاده نمود. جت پرینتر های صنعتی به طور کلی به دو دسته جت پرینتر صنعتی دستی یا پرتابل و جت پرینتر صنعتی اتوماتیک یا ثابت مستقیم تقسیم می شوند؛ که در ادامه به بررسی هرکدام از آنها می پردازیم.

پرینتر تجاری

10. جت پرینتر صنعتی دستی یا پرتابل

جت پرینترهای دستی جزو کاربردی ترین نوع جت پرینتر های صنعتی هستند که در صنایع کوچک و بزرگ از آن استفاده می شود. این مدل از پرینتر ها در انواع مختلفی به بازار عرضه شده و شما می توانید با توجه به نوع خط تولید خود یکی از آن ها را خریداری کنید. جت پرینتر های پرتابل توانایی این را دارند نوشته ها را با فونت بسیار ریز و یا درشت بر روی سطوح مختلف چاپ کنند.

پرینتر صنعتی پرتابل

11. جت پرینتر صنعتی اتوماتیک یا ثابت

جت پرینترهای صنعتی اتوماتیک برای استفاده در کارخانه ها و خطوط تولید که تیراژ بسیار بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های بسیار مهمی که این پرینتر را از مدل دستی متمایز می کند این است که، تمام فرآیند چاپ به صورت اتوماتیک انجام می شود و نیروی انسانی در این پروسه وجود ندارد. این دستگاه ها توانایی درج اطلاعاتی همچون تاریخ تولید، تاریخ انقضا و غیره را دارا می باشند.

پرینتر صنعتی ثابت

انواع پرینتر بر اساس کاربرد

چاپگرها از نظر نوع کاربرد به دسته های مختلفی مانند پرینتر خانگی، پرینتر اداری، پرینتر صنعتی و پرینتر تجاری تقسیم بندی می شوند که در ادامه در مورد آنها توضیح داده شده است.

پرینتر خانگی

پرینتر امروزه در خانه ها نقش اساسی را ایفا می کند. زیرا اگر شما دانش آموز و یا دانشجو باشید بدون شک نیازمند آن هستید جزوات و مطالب مورد نظر خودتان را پرینت کنید و قطعا وجود یک چاپگر در خانه، سبب می شود بسیاری از هزینه های شما کاهش یابد و با خیال راحت تصاویر و اسناد را چاپ کنید. پرینتر های تک کاره قطعا گزینه مناسبی برای خرید پرینتر خانگی هستند، اما با کمی هزینه بیشتر می توانید پرینتر های چندکاره را تهیه کرده و بتوانید به راحتی کار کپی، پرینت و اسکن را در خانه انجام دهید. پرینترهای با قابلیت Wi-Fi گزینه مناسبی برای پرینترهای خانگی هستند.

چاپگر خانگیپرینتر اداری

همه دفاتر کوچک و متوسط بدون شک نیازمند پرینتر پر سرعت و در حین حال مقرون به صرفه هستند. به دلیل حجم بالای کاری در ادارات استفاده از پرینتر های لیزری می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد، زیرا پرینتر های لیزری ظرفیت بسیار بالایی دارند و چاپگر های چند کاره نیز می تواند نیاز افراد را در ادارات برآورده کند. پرینترهای لیزری با تونر بزرگ که ظرفیت چاپ بیشتری نسبت به چاپگرهای لیزری خانگی دارند، گزینه مناسبی برای ادارات هستند. مورد دیگری که در هنگام انتخاب پرینتر برای مصارف اداری باید به آن توجه کرد، میزان ظرفیت مخزن کاغذ، حداکثر ابعاد کاغذ و امکان اتصال چاپگر به شبکه یا LAN است.

چاپگر اداری

پرینتر صنعتی / تجاری

پرینتر های صنعتی بیشتر در مکان هایی مانند انتشارات، واحد چاپ و دفاتر اداری بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از پرینتر ها بدون شک باید سرعت و ظرفیت بسیار بالایی داشته باشند و از قابلیت چاپ سیاه و سفید و رنگی می بایست برخوردار باشند. همچنین این پرینتر ها توانایی این را دارند عملکرد فکس، اسکن و کپی را انجام دهند و معمولا چاپگرهای لیزری و تزریقی فروش بیشتری در میان دیگر پرینتر ها دارند.

فاکتور های مهم برای خرید پرینتر

رشد انبوه و تنوع بسیار زیاد در صنعت پرینتر در کنار جنبه های مثبت، سبب شده افراد را گمراه کند که کدام یکی از پرینتر های بازار مناسب آن ها می باشد. برای پاسخ به این سوال، پیشنهاد می شود با در نظر گرفتن پارامتر های ذیل خرید بهتری را انجام دهید.

  • برند پرینتر
  • سرعت چاپ
  • تک رنگ یا رنگی بودن
  • تک کاره یا چندکاره
  • مدیریت کاغذ
  • مصرف بهینه انرژی
  • قیمت کارتریج و مواد مصرفی
  • سایز کاغذ متناسب با نیاز کاربری

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مطالعه راهنمای خرید پرینتر، دستگاه مورد نظرتان را آسان تر انتخاب کرده و با مراجعه به فروشگاه هایی که توسط آی تی بازار به شما معرفی شده، خرید مطمئنی انجام دهید.